شکایت از سایت های خرید بدون نماد اعتماد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:29 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۱۶۶۴۰۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا گفت: نزدیک به 80 درصد شکایتهای ثبت شده در سایت پلیس فتا، از کسب و کارهای اینترنتی بدون نماد اعتماد الکترونیک است.
شکایت از سایت های خرید بدون نماد اعتماد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صداو سیما؛ سرگرد حمید کیایی دریافت نماد اعتماد الکترونیک را اولین و ضروری ترین ساز و کار کسب و کارهای اینترنتی دانست و افزود: اگر قرار باشد در فضای سایبر کسب و کاری صورت گیرد، باید قانونی عمل شود و اولویت جلب اعتماد مشتریان است.
سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا گفت: حتی در کسب و کارهای فضای حقیقی نیز متصدیان امر به دنبال اعتماد سازی برای مخاطبان و مشتریان خود هستند، چرا که عدم اعتماد می تواند کسب و کار را چه در فضای حقیقی و چه در فضای سایبر محکوم به شکست کند؛ حتی اگر سرمایه گذاری میلیاردی باشد.
سرگرد کیانی افزود: بزرگترین کسب و کارها در فضای حقیقی و سایبر نشان دهنده این است که این مدیران توانسته اند در گام اول پیش از هر برنامه و استراتژی اعتماد مشتریان خود را جلب کنند.
وی دریافت نماد اعتماد الکترونیک را اساس کسب و کارهای فضای مجازی دانست و گفت: نماد اعتماد الکترونیک اطمینان خاطر را به مشتری خواهد داد تا خریدی امن داشته باشد.
وی افزود: این حجم بالا از شکایات نشانگر آن است که فروشگاههای دارای نماد اعتماد الکترونیک کمتر مرتکب تخلف می شوند؛ ضمن آنکه اگر تخلفی از سوی این فروشگاهها صورت گیرد با توجه به ثبت اطلاعات این افراد برای دریافت نماد به راحتی قابل شناسایی هستند و فرد شاکی به حق و حقوق خود خواهد رسید.
سرگرد کیانی گفت: اما در خرید از فروشگاههایی که نشان اعتماد ندارند با توجه به اینکه اطلاعات این فروشگاهها در هیچ جا ثبت نشده است به راحتی قابل رد گیری نیست و چه بسا فرد شاکی نتواند به حق و حقوق خود برسد. وی از شهروندان و کاربران خواست تا حتما از فروشگاههای دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید خود را انجام دهند.


این مقام مسوول همچنین از فعالان کسب و کارهای اینترنتی خواست تا نماد اعتماد الکترونیک دریافت کنند که این امر باعث رونق کسب و کارهای اینترنتی می شود.
سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا گفت: زیر ساخت هایی که در کشور برای کسب و کار اینترنتی فراهم شده است نباید از سوی گروه کوچکی مجرم و خلاف کار زیر سوال برود این امر می تواند رونق این بازار را از بین ببرد لذا خود افراد باید به دنبال دریافت نماد اعتماد الکترونیک باشند.
سرگرد کیانی در پایان با اشاره به آدرس سایت و ایمیل پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°