لباس مظهر تمدن، باور، فرهنگ،‌اعتقادات، سبک زندگی و ملیت ماست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:00 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۱۶۶۴۴۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴
نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: ما در اسلام لباس را فقط تن‌پوش نمی دانیم بلکه این لباس مظهر تمدن، باور، فرهنگ،‌اعتقادات، سبک زندگی و ملیت ماست.
لباس مظهر تمدن، باور، فرهنگ،‌اعتقادات، سبک زندگی و ملیت ماست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،41 دستگاه فعال در عرصه عفاف و حجاب در چهار بخش موسسات برگزیده،‌ طراحان، فعالان و پژوهشگران حوزة عفاف و حجاب تجلیل شد.

نوش‌آبادی سخنگوی وزارات فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش امروز پژوهشگران، طراحان و صنعتگران در حوزه عفاف و حجاب باید بیشتر هم باشد، چرا که با رشد فناوری های جدید در عرصه ارتباط و رسانه روبه‌رو هستیم.
وی افزود: ما در اسلام لباس را فقط تن‌پوش نمی دانیم بلکه این لباس مظهر تمدن، باور، فرهنگ،‌اعتقادات، سبک زندگی و ملیت ماست.

نوش‌آبادی گفت: ارزش عفاف و حجاب آنقدر بالاست که اقبال به پوشش اسلامی، انسان را از آسیب‌های اجتماعی مصون می دارد.
سخنگوی وزارت ارشاد افزود: درسالی که به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است باید توجه به پوشاک بومی نیز مورد توجه بیشتری قرار گیرد و اقتصاد ما باید درونگرا باشد و از امکانات خود بهره‌مند شویم.
وی با اشاره به اینکه با وجود امکانات، سبک، هنر و فرهنگی که داریم نیازی به نگاه به بیرون نداریم گفت: هنر امروز هنرمندان ما این است که ابتکارات خود را در حوزه عفاف و حجاب عملیاتی کنند.

نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد، مد و لباس ، سحر تلقانی طراح مدل و لباس اسلامی

همچنین سحر تلقانی طراح بین المللی و برگزیده برتر لباس اسلامی با بیان اینکه پیش از این با حمایت وزارت امورخارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و باشگاه ایرانیان دبی به برگزاری جشنواره مد و لباس اسلامی- ایرانی در امارات اقدام کردم ،گفت: بررسی تاریخ نشان می دهد که لباس از ایران باستان(ایلامیان، هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان) تا کنون اگرچه با تغییراتی همراه بوده، اما همواره پوشش مناسب برای زنان ایرانی اولویت داشته است و برهنگی مد نظر زنان اصیل ایرانی نبوده است.

سحرتلقانی طراح برگزیده لباس اسلامی و چادر

وی تصریح کرد: بانوان محجبه نیز علاقه مند به تنوع در مدل های چادر هستند، و باید توجه داشت که شیک پوشی حق زنان محجبه است. اگر از طراحان مد و لباس اسلامی حمایت کافی صورت بگیرد، چه بسا در این خصوص نیز ایران بعنوان یکی از صادر کنندگان در عرصه لباس اسلامی در عرصه بین المللی مطرح شود.

وی افزود: با توجه به اینکه طراحی ها و تولیدات من هم در داخل کشورو هم در کشور امارات مورد توجه بانوان محجبه قرار گرفته است، ضرورت دارد که به این نکته اشاره کنم که متاسفانه طراحان خارج کشور این تصور را دارند که طراحان ایرانی صرفا ترکیب رنگ های تیره را در دستور کار خود دارند، در حالیکه چنین موضوعی مطرح نیست، و ما طراحان معتقدیم که جامعه شاد نیازمند لباس های اسلامی با رنگ های متنوع و شاد نیزمی باشد.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°