قالیباف: 150 هزار نفر به ظرفیت حمل و نقل عمومی اضافه می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:06 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۱۶۶۴۵۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹
شهردار تهران گفت: با ورود 43 واگن جدید مترو به ناوگان حمل و نقل عمومی150 هزار نفر به ظرفیت حمل و نقل عمومی اضافه میشود.
قالیباف: 150 هزار نفر به ظرفیت حمل و نقل عمومی اضافه می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، قالیباف در حاشیه مراسم بهره برداری از واگن های جدید مترو وی با بیان اینکه پیش از این ما در دو نوبت اقدام به تزریق واگن‌های جدید به شبکه حمل و نقل عمومی می‌کردیم، اظهار کرد: از این پس با تلاش کارگران واگن‌سازی، سالانه در 4 نوبت واگن‌های جدید به مترو اضافه می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه در هفته 1200 متر تونل حفر می‌شود، افزود: درحال حاضردر کنار ساخت تونل نیازمند افزایش و توسعه واگن‌ها هستیم؛ چراکه همه ظرفیت‌های شهرداری زیر نظر شورای شهر به حمل و نقل عمومی اختصاص داده شده و حمل و نقل عمومی در اولویت قرار دارد.

قالیباف با بیان اینکه دولت قول داده 1200 دستگاه واگن برای شهر تهران بخرد، گفت: در صورت تامین اعتبار می‌توان ظرفیت جابه‌جایی مسافر را افزایش داد، اما هنوز این وعده اجرایی نشده و تمام اقداماتی که در حوزه حمل و نقل رخ می‌دهد با اتکا به توان شهرداری است.

وی با افتتاح خطوط جدید مترو بحران کمبود واگن جدی‌تر می‌شود، گفت: باید هر 2 دقیقه یک قطار وارد ایستگاه شود، اما حالا متوسط ورود قطار به هر ایستگاهی 6 دقیقه است و باید تعداد واگن‌ها دو برابر شود.

قالیباف به طلب شهرداری از دولت نیز اشاره کرد و گفت: تمام مردم و رسانه‌ها آیین‌نامه و مقررات کشور را می‌دانند و می‌دانند که مجلس 2 میلیارد دلار برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مصوب کرده و حتی این مصوبه با ارجاع به مجمع تشخیص مصلحت نظام به قانون تبدیل شد و قانون برای همه دولت‌ها لازم‌الاجرا است.

شهردار تهران با بیان اینکه براساس قانون 82 درصد مبلغ خرید اتوبوس را دولت و تنها 18 درصد را شهرداری‌ها باید پرداخت کنند،افزود: در حال حاضر 7 سال است که دولت یک اتوبوس به ما نداده است.

قالیباف درباره اجرایی شدن طرح lez و ایجاد تغییرات در این طرح گفت: طرح lez که در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شده، دغدغه‌های ما برای کاهش آلودگی هوا را پاسخ می‌دهد اما امیدوارم در اجرای lez کسی عقب‌نشینی نکند، چراکه بالاخره اجرای این طرح سخت است.

مدیرعامل شرکت مترو نیز گفت: با مدیریت جدید در معاونت حمل و نقل، ساخت پروژه 100 کیلومتر مترو با سرعت ادامه پیدا خواهد کرد و تا اواسط سال 96،این میزان به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه می‌شود.

هابیل درویش در مراسم بهره برداری از 43 دستگاه واگن مترو با بیان این مطلب از رسیدن خط مترو به فرودگاه امام خمینی (ره) تا پایان امسال خبر داد و گفت: تا پایان امسال 31 کیلومتر از خط 7 مترو به بهره‌رداری می‌رسد.

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه به زودی 20 رام قطار تحویل شرکت بهره‌برداری مترو می‌شود، افزود: 6 رام در خط فرودگاه امام خمینی (ره)، و 14 رام نیز به خط 7 مترو تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ساخت واگن‌های مخصوص خط مترو فرودگاه مهرآباد کارگران را به علم و دانش جدیدی در ساخت واگن رساند، گفت: این جهش سبب شد که مدت ساخت واگن‌ها نیز کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت مترو افزود: با دولت رایزنی انجام داده‌ایم تا واگن مترو کلانشهرهای کشور به صورت ریالی از سوی شرکت واگن‌سازی تهران تامین شود که این در مرحله رایزنی است.

خبرنگار: سید ناصر فاطمی

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°