درخواست کمک برای مقابله با خشکسالی کشورهای جنوب آفریقا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:01 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۱۶۹۰۰۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
سازمان های بشردوست و گروههای امدادرسان جمع آوری یک میلیارد دلار را برای کمک به میلیون ها تن از ساکنان کشورهای جنوب آفریقا که با بدترین خشکسالی سی و پنج سال اخیر در این منطقه روبرو شده اند، خواستار شدند.
درخواست کمک برای مقابله با خشکسالی کشورهای جنوب آفریقا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، منطقه جنوب آفریقا تحت پدیده آب وهوایی ال‌نینو که سیستم بارندگی و درنتیجه فعالیتهای کشاورزی را تحت تاثیر قرار می دهد، با بدترین خشکسالی سی و پنج سال اخیر خود روبرو شده است.

خشکسالی زندگی نزدیک به دوازده میلیون و سیصد هزار نفر ازساکنان این منطقه را تهدید می کند چرا که ذخایر غذایی این گروهها تمام شده و دسترسی این آنها به آب آشامیدنی نیز محدود است.
درجنوب آفریقا کشورهای آنگولا، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، سوازیلند، زیمبابوه، ماداگاسکار بیشترین آسیب را از خشکسالی دیده اند به طوری که در برخی از نقاط این کشورها، چشمه ها و رودخانه ها خشک شده، زمین های کشاورزی از بین رفته ودامها به علت نبود آب و علف تلف می شوند.

کمیته منطقه ای آژانسهای بشردوست در جنوب آفریقا اعلام کرد:" ما از هم اکنون تا آوریل سال 2017 به حدود یک میلیارد و دویست میلیون دلار برای ارائه کمکهای اساسی به دوازده میلیون و سیصد هزار نفر از ساکنان هفت کشور منطقه که به شدت تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته اند، نیاز داریم."

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژوهانسبورگ، سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) پنجشنبه گذشته کمکهای کشاورزی فوری یکصد و نه میلیون دلاری را برای ده کشور جنوب آفریقا که با پیامدهای گسترده خشکسالی روبرو شده اند، درخواست کرد.
دوفصل خشکسالی متوالی در سالهای دو هزار و چهارده و دو هزار و پانزده در جنوب آفریقا و امسال که به لحاظ کمی بارندگی بدترین سال در سی و پنج سال اخیر بوده است، زندگی ساکنان این منطقه را به ویژه در مناطق روستایی به شدت مختل کرده و موجب افزایش بهای محصولات کشاورزی پایه به ویژه ذرت شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°