روی خط خبر- بازار 4 هزار میلیارد تومانی نوشت افزار ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:43 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۱۶۹۰۱۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
رئیس اتحادیه نوشت افزار اعلام کرد: طبق آمار نوشت افزار ایرانی بازار 4 هزار میلیارد تومانی در داخل کشور دارد.
روی خط خبر/ بازار 4 هزار میلیارد تومانی نوشت افزار ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقایان موسی فرزانیان رئیس اتحادیه نوشت افزارولوازم مهندسی وعباس تویسرکانی تولید کننده نوشت افزاربا حضوردربرنامه روی خط خبر گفت: درخصوص اتحادیه نوشت‌افزاراعلام شده است حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد ازمحصولات تحریربا توجه به گستردگی اقلام مصرفی آن ‏وارداتی است اما این درست نیست و طبق آماراعلامی دربرخی از منابع، نوشت افزاردارای بازار 4 هزار میلیارد تومانی درایران ‏است.

رئیس اتحادیه نوشت افزارو لوازم مهندسی با ااشاره به مشکلات مالی تولید کنندگان داخلی نوشت افزار گفت: مشکلاتی دیگری هم داریم مثلا زمان دریافت مواد اولیه و طی مراحل تولید و در نهایت ورود کالاای تولیدی به بازار بسیار طولانی است که این موضوع خودش باعث می شود که از نظرمالی با مشکل روبرو شویم.

تویسرکانی تولید کننده نوشت افزار نیز گفت: حمایت دولت ازتولید داخلی برداشته شده است. و نیز نقدینگی و وامهایی که بانکها ارائه می دهند وسودهایی که دریافت می کنند بسیار زیاد است که برای تولیدکنندگان بسیار سنگین است در حالی که دولت کشورچین به شدت از تولید کنندگان خود حمایت می کند.

فرزانیان افزود: واردات لوازم التحریر بی کیفیت باعث رکود در تولید داخلی این محصولات شده است.

رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی همچنین در پایان سخنانش از پایین بودن آمار قاجاق لوازم التحریر ابرز خشنودی کرد و خواستار حمایت جدی از برندهای ایرانی از طریق رادیو تلویزیون شد.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °