پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۶ درصد و کمتر برای صادرکنندگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:22 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۱۶۹۵۳۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از پرداخت تسهیلات جدید با نرخ 16 درصد و کمتر برای صادرکنندگان خبر داد.
پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۶ درصد و کمتر برای صادرکنندگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی صالح آبادی درنشست با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی بابیان اینکه با نامگذاری امسال بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، تولید داخلی باید بعنوان یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی مورد توجه جدی قرار بگیرد افزود: تولید داخلی باید رقابت پذیر و صادرات محور باشد تا اتکای کشور به نفت کمتر شود.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد: بانک توسعه صادرات که برای کمک به صادرات، کمک به تولید ملی و ارز آوری تشکیل شده باید مورد توجه جدی صادرکننده ها، تولید کننده، تجار و بازرگانان قرار گیرد.

صالح آبادی گفت: بانک توسعه صادرات با ارائه تسهیلات مناسب برای صادرکنندگان با نرخ کمتر از سایر بانک ها میتواند کمک شایانی به واحدهای تولیدی و بازرگانان داشته باشد.

وی افزود: این بانک در استان آذربایجان غربی بیش از 3 برابر منابع جذب شده، تسهیلات پرداخت کرده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات تصریح کرد: هم اکنون نیز با دریافت 300 میلیارد تومان منابع از صندوق توسعه ملی، توانایی ارائه تسهیلات با نرخ 16 درصد را دارد که با توجه به کاهش نرخ تسهیلات سایر بانک ها امکان کاهش این نرخ در بانک توسعه صادرات وجود دارد.

آتش پیکر رئیس بانک توسعه صادرات شعبه ارومیه نیز در این جلسه گفت: طی 2 سال گذشته 85 شرکت از این شعبه تسهیلات دریافت کرده اند ضمن اینکه 85 درصد صادرکننده های نمونه استان مشتریان این بانک هستند.

وی افزود: طی 2 سال گذشته 300 فقره حساب ارزی توسط شعبه بازگشایی شده است و در این میان بیش از 164 میلیارد ریال نیز تسهیلات فقط در سال 94 پرداخت شده که این رقم در سال 95 طی 4 ماهه نخست 56میلیارد ریال طی 27 فقره بوده است.

رئیس بانک توسعه صادرات شعبه ارومیه تصریح کرد: با عملکردی که در طی 2 سال در شعبه صورت گرفته رتبه آن در بین شعبات کشوری در اردیبهشت ماه امسال دوم و در خرداد ماه رتبه نخست بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°