دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:21 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۱۷۱۴۷۷
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق سازمان یافته و کلان بدون مداخله و تبانی کارکنان دستگاههای متولی در مبادی رسمی امکان پذیر نیست.
دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به پرونده ۲۱۰ کانتینر قاچاق گفت: در این پرونده تعدادی از کارکنان گمرک نیزدستگیر شدند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به موضوع پرونده موسوم به 210 کانتینر قاچاق تصریح کرد: در این پرونده تاکنون بیش از 98 کانتینر قاچاق قطعی شده است.

وی افزود: دراین پرونده 210 کانتینری تعدادی از کارکنان درب خروج، ترخیص کاران و ارزیابان در پرونده دخیل بودند که دستگیر شدند. همچنین برخی کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی و هم شرکت های پیمانکار سازمان بنادر جزو دستگیرشدگان این پرونده هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: آنچه که مهم است این است که مدیریت عالی گمرک جمهوری اسلامی و همینطور گمرکات اجرایی اراده مبارزه با فساد داخل گمرک را دارند.

خورشیدی ادامه داد: به کارگیری سامانه‌های الکترونیکی هم با این رویکرد انجام گرفته است که مراجعه ارباب رجوع به گمرکات حداقلی شود و فرایند ترخیص کالا بدون حضور صاحبان کالا و با اظهار از راه دور انجام گیرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: به عنوان یک متولی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به وضوح شاهد این هستم که مدیران عالی گمرک عزم جدی برای مبارزه با فساد را دارند.


پس از انتشار این خبر جلیل اسلامی معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر تمامی ادعاها در مورد دستگیری مسئولان یا کارکنان سازمان بنادر در خصوص پرونده قاچاق در بندر شهیدرجایی را رد کرد.

با اشاره به اینکه دوباره موضوع دستگیری کارکنان سازمان بنادر در رابطه با موضوع قاچاق کالا در بندر شهیدرجایی مطرح شده است، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و تاکنون هیچ یک از کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی در این رابطه دستگیر نشده اند. وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا انتشار چنین اخباری را پیگیری کنیم، افزود: چنین موضوعی درست نیست و حتی تاکنون از سازمان بنادر، فردی را برای بازجویی نبرده اند بنابراین موضوع دستگیری هم صحت ندارد.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با تکذیب تمامی ادعاهای مطرح شده در این خصوص، اظهار داشت: در اوایل طرح این موضوع، برای سوال از مدیران یا کارگران در محل انبارها حاضر شدند اما اینکه مسئولان سازمان بنادر در این خصوص مورد بازجویی و دستگیری قرار گیرند، تاکنون نبوده است.

جلیلی با بیان اینکه برخی اخبار مبنی بر دستگیری مسئولان این سازمان اشتباه بوده است، افزود: این موضوع قاچاق کالا بوده است که از سوی گمرک و نیروی انتظامی پیگیری شده و ربطی به سازمان بنادر و یا کارکنان این سازمان ندارد.

در تیرماه امسال موضوع بزرگترین باند قاچاق سازمان یافته کشف و ۳ پرونده در این خصوص تشکیل شد. ارزش یک مورد کشف شده شامل کانتینرهای حاوی قاچاق اسباب‌بازی و لوازم خانگی به 23 میلیارد تومان می‌رسید که به قوه‌ قضائیه اعلام جرم شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°