کارگردانان ایرانی طرحی جدید در سینمای جهان در انداخته اند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:49 - يکشنبه 31 شهريور 1398
بیانیه وزارت دفاع به مناسبت هفته دفاع مقدس: نیروهای مسلح هرگونه اشتباه محاسباتی دشمن را با پاسخ سخت و قاطع مواجه می‌کنند فرمانده هوافضای سپاه: دشمن غلطی بکند، پاسخ کوبنده‌ای دریافت خواهد کرد سردار حاجی زاده: امروز جزو پنج کشور برتر دنیا در حوزه پهپاد هستیم سخنگوی سپاه: رژه سراسری نیروهای مسلح امروز از ساعت ۸ صبح در سراسر کشور برگزار می‌شود فرودگاه‌های بندرعباس و قشم امروز از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰ صبح تعطیل هستند در آستانه هفته دفاع مقدس، نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز به حریم هوایی ایران در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد سردار سلامی: سقوط پهپادها، بیانگر افول قدرت تکنولوژیک و فناوری آمریکاست فرمانده کل سپاه: هر پهپادی که حریم هوایی ما را نقض کند سرنگون می‌شود
کد خبر : ۱۷۲۵۲۶
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۴
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی؛
علیرضا تابش در سومین جشنواره فیلم عربی در شهر صلاله عمان گفت: سینماگران ایرانی با تاسی به اسلاف خود و با اتکا بر شرافت و نجابت فرهنگی خویش سال هاست که مرزهای رایج را در نوردیده اند، و آثارشان به جایگاه خاصی در عرصه بین الملل رسیده است.
کارگردانان ایرانی طرحی جدید در سینمای جهان در انداخته اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در سومین جشنواره فیلم عربی در شهر صلاله عمان گفت: در روزگاری که به واسطه اقدامات مهلک برخی تاریک اندیشان، دنیای اسلام در معرض هجمه قرار گرفته است، بهره گیری از ظرفیت های سینما در راستای نمایش ظرافت های اخلاقی و انسانی این دین مبین می تواند به آشنایی جهانیان با آموزه های راستین پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) کمکی ارزنده کند.

علیرضا تابش در سومین جشنواره فیلم عربی در شهر صلاله عمان
وی افزود: سینما، در طول تاریخ قدرت خود را آنچنان آشکار نموده است که فراتر از یک رسانه، بتواند جلوه هایی از جمال و جلال را بر پرده ای نقره ای منعکس کند و مخاطبان را با زبان جهانی تصویر، مسحور زیبایی و مجذوب والایی سازد.
تابش ادامه داد: سینمای نوین ایران نیز با اتکاء به نمایش چهره ای انسانی از جامعه ای اخلاق مدار و مسلمان این مجال را پیدا کرده است که حتی در زمان مواجهه با تجارب تلخ زندگی، امید و عاطفه را در چشم جوامع غربی عیان کند.
مدیر عامل فارابی ضمن اشاره به دست آوردهای سینمای ایران گفت: شاید برای آنکه دستاوردهای سینمای نوین ایران را ارج نهیم، ارائه آمارهایی از قبیل تولید سالانه بیش از صد فیلم بلند داستانی و یا کسب جوایز متعدد بین المللی که در سالهای اخیر، به لحاظ کمی، همواره بیش از دویست جایزه در سال بوده است، نتواند تأثیرگذاری سینمای ایران را آنچنانکه باید و شاید، نمایان کند. حتی کیفیت جوایزی که سینمای نوین ایران به ارمغان آورده و جوایزی مثل اسکار، گلدن گلوب، نخل طلای کن، خرس طلای برلین و شیر طلای ونیز را نیز شامل شده است، نمی تواند بر بقای تأثیر این سینمای ملی صحه بگذارد.
تابش یادآور شد؛ آنچه می ماند حکایات و تصاویری بر آمده از باورهایی جهان شمول است که بر صفحه ذهن مخاطبان جهانی نقش بسته است، تصاویر فراموش نشدنى که در اذهان حک شده اند و چه بسیارند تصاویر بیاد ماندنى در فیلم های کارگردانان صاحب نام ایرانی که طرحی جدید را در سینمای جهان در انداخته اند. طرحی که امروز با اقتباس داستان هایی از فیلم های ایرانی در کتاب های درسی در نقاط مختلف جهان، نسل های بعدی را از کودکی با تجلی زیبایی و والایی در گستره پهناور فرهنگ کشوری اسلامی آشنا می کنند.
علیرضا تابش افزود: تاریخ یکصدساله ی این منطقه و مستندات موجود، مبین آن است که همواره بیگانگان به منابع و ذخایر گرانقدر آن از منظری متفاوت می نگریستند که در جای خود، همسایگان فارس و عرب، هزینه های گزافی را برای برون رفت از بحران متحمل شده اند.
وی اشاره کرد: در دوران معاصر و در پرتو همزیستی مسالمت آمیز مردمان نیک سرشت منطقه، جام ها و پیاله ها دور دگر زده اند و دیگر نفت و فرش و خاویار و خرما و پسته تنها تحفه ی قابل عرضه ی این سرزمین ها قلمداد نمی شود. خلاقان، هنرآفرینان و هنرمندان ایران زمین با تکیه بر لطافت های انسانی، مرکز آفرینش آثاری شده اند که دیگر باکی نیست آن را محصور در مرزهای قراردادی و ژئوپولتیک رایج سیاسی بدانیم.
وی اظهار داشت: سینماگران ایرانی با تاسی به اسلاف خویش همچون فردوسی، نظامی، سعدی، مولوی و حافظ با اتکا بر شرافت و نجابت فرهنگی خویش سال هاست که مرزهای رایج را در نوردیده اند و آثارشان جایگاه خاصی در اعماق قلوب انسان ها، فارغ از هرگونه رنگ و نژادی یافته است.
سینمایى که پیام آور صلح و مدارا با جهانیان و اخلاق مدار است . کارشناسان حرفه اى سینماى جهان نمى توانند لب به تحسین این سینما نگشایند چرا که علاوه بر سایر توانایى هاى حرفه اىِ خود، تمامی قله هاى معتبرترین جشنواره هاى بین المللى را فتح کرده است.


سومین همایش بین المللی فیلم عرب از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ۹۵ در شهر ظفار کشور عمان برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°