مدرک بین المللی پزشکی بدون سفر به خارج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:13 - جمعه 27 فروردين 1400
کد خبر : ۱۷۲۵۴۷
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۸
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی گفت: امتحانات بین المللی در گروه پزشکی در داخل کشور در حال راه اندازی است و در این زمینه توافق های کلی انجام شده است و لازم نیست کسی برای دریافت مدرک بین المللی در گروه پزشکی به خارج از کشور برود.
مدرک بین المللی پزشکی بدون سفر به خارج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر باقر لاریجانی گفت: در حال حاضر در زمینه پزشکی و آموزش آن تحولات بسیاری در دانشگاه ها در حال وقوع است و امیدواریم بتوانیم علوم پزشکی را ارتقا دهیم. همچنین موفق شده ایم شورای عالی اخلاق را دد وزارت بهداشت سامان داده و آن را در دانشگاه ها نیز تاسیس کنیم.

او با اشاره به استقبال بالای دانش آموزان در امور پزشکی افزود: دانشجویان رغبت بالایی نسبت به علوم پزشکی دارند و در این زمینه تعداد افراد با استعداد های درخشان بسیار زیاد است و امیدواریم بتوانیم زمینه تخصص و فوق تخصص این افراد را گسترش دهیم.در رشته پزشک عمومی حدود 90 درصد از کاریکورن بازبینی شده است. همچنین طرح پزشک خانواده نیز در 9 دانشگاه کشور گسترش یافته است.

لاریجانی افزود: حدود 1000 پست جدید در دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد و 1400 نفر علاوه بر افرادی که جذب شده اند به دانشگاه ها فرستاده شده اند و امیدواریم بتوانیم این ظرفیت ها را افزایش دهیم.

او بااشاره به برنامه های کمیته غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: ما در کمیته غیر واگیر وزارت بهداشت برنامه ریزی های مشخص مخصوصا برای 4 بیماری سرطان،بیماری های قلبی عروقی، آسم و بیماری های تنفسی و دیابت انجام داده ایم .تمامی دانشگاه های علوم پزشکی به ساماندهی کمیته بیماری های غیر واگیر پرداخته اند و دستور العمل های لازم نیز به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

لاریجانی بااشاره به سایت رهنمای بالینی وزارت بهداشت گفت: این سایت حرکت وسیعی است که با کمک انجمن های تخصصی و مراکز تحقیقاتی راه اندازه گیری شده است و با مراجعه به آن می توان به راهنمایی ها و دستورالعمل هالی بالینی دسترسی داشت.

لاریجانی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله مورد رتبه بندی قرار می گیرند در سال جاری نیز علاوه بر رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی رتبه بندی مناطق آمایشی نیز انجام شده و مور ارزیابی قرار خواهد گرفت و اقدامات لازم صورت میگیرد تا این دانشگاه ها بتوانند با یکدیگر رقابت کنند.

او درباره سایت education iran گفت: در این سایت 600 برنامه اموزش به زبان انگلیسی وجود دارد که حدود 100 برنامه در آن وجود دارد و چندین هزار دسترسی از کشورهای خارج بر روی این سایت صورت گرفته است.هدف ما از تاسیس این سایت شناخته شدن توانایی های آموزشی کشور است.امیدواریم در سال جاری بتوانیم زمینه پذیرش ده ها دانشجوی خارجی را در کشور فراهم کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت،درمان آموزش پزشکی گفت: امتحانات بین المللی در گروه پزشکی در داخل کشور در حال راه اندازی است و در این زمینه توافق های کلی انجام شده است و لازم نیست کسی برای دریافت مدرک بین المللی در گروه پزشکی به خارج از کشور برود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°