برای واگذاری پرسپولیس واستقلال تصمیم جدیدی گرفته نشده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۱۷۴۱۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷
رئیس کل سازمان خصوصی سازی درباره آخرین وضع واگذاری دو باشگاه ورزشی پرسپولیس و استقلال گفت: پیش از این دولت این دو باشگاه را از فهرست واگذاری ها به صورت موقت خارج کرد که تا امروز این دستور لغو نشده است.
برای واگذاری پرسپولیس واستقلال تصمیم جدیدی گرفته نشده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، میرعلی اشرف پوری حسینی در نشست با خبرنگاران گفت: ما در این باره هیچ کاره هستیم و اگر دولت تصمیم بگیرد که سهام این دو باشگاه در فهرست واگذاری ها قرار گیرد در فاصله کوتاهی آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در مزایده های سال 93 و 94 توفیق چندانی نداشته ایم ، افزود: تنها 13 درصد مزایده های سال 93 و 24 درصد مزایده های سال 94 این سازمان موفقیت آمیز بود.

پوری حسینی گفت:‌ در این زمینه عوامل مختلفی دخیل هستند که بخشی از آن به بازار پولی و مالی و شرایط اقتصادی کشور باز می گردد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه از سال تاسیس این سازمان یعنی سال 80 تا کنون 1111 شرکت در فهرست واگذاری قرار گرفته است، افزود: از این تعداد تا امروز 49 درصد از این شرکت ها واگذار شد، 11 درصد از فهرست واگذاری ها کنار گذاشته شد و 11 درصد دیگر نیز منحل یا ورشکسته شد.

وی با بیان اینکه از 29 درصد شرکت های باقیمانده حدود 11 درصد قابلیت واگذاری را ندارد و به احتمال قوی از فهرست واگذاری ها خارج خواهد شد، گفت:‌ 18 درصد باقیمانده حدود 200 شرکت را شامل می شود که در فهرست واگذاری های سازمان خصوصی سازی در سال 95 قرار دارد.

وی افزود: در نیمه دوم امسال قصد داریم همه شرکت های قابل واگذاری و فروش نرفته را عرضه کنیم.

پوری حسینی با بیان اینکه قصد داریم در واگذاری ها به سمت واگذاری تعهدی به جای واگذاری درامدی برویم، افزود: با این رویکرد ارزش پایه این شرکت ها را پایین تر خواهیم آورد ولی در مقابل از خریدار تعهداتی در جهت افزایش اشتغال یا سرمایه و یا توسعه شرکت خواهیم گرفت.

وی گفت: با این حرکت امیدواریم استقبال از واگذاری های سازمان خصوصی سازی افزایش یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °