ساخت شیرآلات صنایع نفت و گاز بومی شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:10 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۱۷۴۵۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با سرمایه گذاری مشترک ایران و ایتالیا با هدف بومی سازی و انتقال فناوری به بهره برداری رسید.
ساخت شیرآلات صنایع نفت و گاز بومی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عبدالله باباخانی، رئیس هیئت مدیره شرکت نیک گسترازشرکتهای تابعه ایدرو درگفتگو با شانا با بیان این که ساخت انواع شیرآلات کنترلی وهوشمند به عنوان یک کالای اساسی برای تاسیسات وصنایع راهبردی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی با هدف بومی سازی حائزاهمیت است، گفت: ساخت و بومی سازی این قطعات مصداق بارز اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: این واحد صنعتی با سرمایه گذاری چهار میلیون یورو با مشارکت ایران و دو شرکت معتبر اروپایی با هدف بومی سازی و انتقال فناوری ساخت شد که با بومی سازی فناوری نوین تولید این شیرآلات امکان صادرات حدود 30 درصد از محصولات فراهم می شود.
باباخانی با تاکید براستفاده ازتوان حداکثری ازاین واحد صنعتی درجهت سرعت بخشی به تهیه و تامین قطعات مورد نیاز تاسیسات صنعت نفت ایران، افزود: درصدد هستیم تا درسال نخست بیش از شصت میلیون یورو انواع شیرآلات کنترلی در ابعاد و اندازه های مختلف تا 56 اینچ و مطابق با استاندارد هاى دنیا با کاربرد هاى مختلف تولید کنیم.
رئیس هیئت مدیره این واحد صنعتی با اشاره به این که تا پیش از راه اندازی این کارخانه نیاز داخل ازطریق واردات تأمین می شد، گفت: هم اکنون سالانه با تولید این میزان شیرآلات کنترلی حدود 30 میلیون ارزصرفه جویى در پی خواهد داشت و میزان وابستگی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع سنگین به واردات این تجهیزات حساس و راهبردی به میزان زیادی کاهش می یابد.
وی با بیان این که تولید این شیرآلات از فناوری خاصی برخورداراست، تصریح کرد: بنا داریم با توسعه و استاندارد سازی این واحد صنعتی عنوان بزرگترین قطب تولیدکننده شیرآلات کنترلی هوشمند صنایع نفت و گاز در سطح منطقه را کسب کنیم.
باباخانی یادآورشد: کیفیت محصولات این واحد به عنوان الگو درآینده قادر خواهد بود سطح کیفی واحد های دیگر منطقه را ارتقاء دهد و محصولات آن ها را استاندارد سازی کند.
شیرآلات کنترلی و هوشمند از قطعات مهم و اساسی تاسیسات صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است.

وجود این کارخانه نقش مهمی درتسریع طرحهای در حال اجرا وهمچنین کاهش زمان تعمیرات دردوره بهره برداری را دارد و هم اکنون این واحد صنعتی درشهرک صنعتی شمش آباد تهران برای بیش از 500 نفربطورمستقیم و غیر مستقیم اشتغال مولد ایجاد کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°