اذعان شبکه فاکس نیوز به تقلب‌های گسترده در انتخابات آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۱۷۶۲۹۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶
شرکت نظرسنجی پیو: شمار زیادی از مردم آمریکا در بیش از یک ایالت به عنوان رای دهنده، ثبت نام می‌کنند و قادرند به طور همزمان در آن ایالت‌ها رای دهند.
اذعان شبکه فاکس نیوز به تقلب‌های گسترده در انتخابات آمریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از خبرگزاری صداوسیما، مجری شبکه فاکس نیوز گفت: افرادی در آمریکا هستند به شدت تلاش می‌کنند بتوانند بیش از یک بار در انتخابات رأی دهند.

اریک شان، خبرنگار ارشد این شبکه، طی گزارش اختصاصی از نیویورک درباره تقلب در انتخابات آمریکا و این که در آمریکا هر کس می‌تواند به راحتی دوبار یا حتی بیشتر در ایالت‌های مختلف این کشور رأی دهد، گفت: مسئله تقلب در انتخابات امسال به موضوعی مهم در هر دو حزب اصلی آمریکا (جمهوری‌خواه و دموکرات) تبدیل شده است. این در حالی است که شاید شما باور نکنید که تقلب در انتخابات آمریکا این روزها امکان پذیر باشد، ولی چنین تقلب‌هایی رخ می‌دهد.
به عنوان مثال، پاسکال پارکر، اهل تنسی، در انتخابات سال 2012 آمریکا، نه یک بار یا دو بار، بلکه سه بار در سه ایالت مختلف این کشور رأی داد. وی نخست، شخصاً به مرکز اخذ رأی در شهر «اسپرینگ هیل» واقع در ایالت تنسی رفت و در آنجا به صورت حضوری رأی داد. پارکر سپس به صورت غیابی و از طریق پست، برگه های انتخاباتی ایالت های فلوریدا و کارولینای شمالی را نیز پر کرد و به مقامات مسئول در آن دو ایالت فرستاد.
شایان ذکر است که مقامات دولتی آمریکا این تقلب را کشف نکردند، بلکه یک سازمان غیردولتیِ داوطلب آمریکایی که خود را گروه دیده‌بان انتخابات آمریکا معرفی می‌کند، طی تحقیقاتی موسوم به «پروژه صداقت رأی‌دهندگان» آن را کشف کرد و از این تقلب پرده برداشت.
جی دلانسی، مدیر این گروه غیردولتی گفت: دوبار رأی دادن (در انتخابات آمریکا) بیش از حد ساده است، این واقعاً به شرف و درستکاری شما باز می‌گردد (که دو بار رأی ندهید). دلانسی افزود: مقامات دولتی باید خودشان مچ این مرد (پاسکال پارکر) را می‌گرفتند، زیرا وی در ایالت کارولینای شمالی با استفاده از یک شماره‌ی کارت تأمین اجتماعی به عنوان رأی‌دهنده، ثبت نام کرد و سپس در ایالت تنسی از یک شماره کارت تأمین اجتماعیِ دیگر برای ثبت نام استفاده کرد (در حالی که هر یک از شهروندان آمریکایی باید فقط «یک» شماره کارت تأمین اجتماعی داشته باشند). این نشان می‌دهد که او (پاسکال پارکر) به این کارِ خود، پیش از انجام آن، خوب فکر کرده بوده یا شاید به وی در این خصوص آموزش داده شده بود.
خبرنگار فاکس نیوز افزود: مطالعات شرکت نظرسنجی «پیو» در سال 2012 برملا ساخت که شمار زیادی از مردم آمریکا در بیش از یک ایالت به عنوان رأی دهنده، ثبت نام کرده‌اند (و قادرند به طور همزمان در آن ایالت‌ها رأی دهند). در مطالعات یاد شده مشخص شد دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار شهروند آمریکایی در دو ایالت مختلف و بالغ بر شصت و هشت هزار شهروند این کشور در سه ایالت متفاوت، به عنوان رأی‌دهنده، ثبت‌نام کرده‌اند.
خبرنگار افزود: هرچند این توجیه را زیاد می‌شنویم که کشف اسامی مشابه افراد به عنوان رأی‌دهنده در بیش از یک ایالت آمریکا، صرفاً به اشتباهات دفترداری، یا سایر مسائل اتفاقی (مانند تشابه اسمی)، بازمی‌گردد، پرونده‌هایی که درپی تحقیقات در این خصوص کشف شده است، انسان را شوکه می‌کند.
مثلاً چند ماه پیش، رابرت مونرو در ایالت ویسکانسین، روانه زندان شد، زیرا وی به 13 مورد تقلب انتخاباتی محکوم شد. دادستانان آن ایالت می‌گویند: رابرت مونرو در انتخابات سال 2012 دو بار رأی داد. وی یک بار غیاباً (از طریق پست) در ایالت ویسکانسین رأی داد و سپس در روز انتخابات، 4 ساعت به سمت جنوب رانندگی کرد و حضوراً، در ایالت ایندیانا با استفاده از گواهینامه‌ی رانندگی این ایالت، برای دومین بار رأی داد.
در ایالت مریلند نیز، خانم وِندی روزن، که یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای کنگره بود، در دو ایالت به طور همزمان رأی داده بود، که این حرکت غیرقانونیِ وی به دست مقامات حزب دموکرات در آن ایالت کشف شد.
حتی در انتخابات درون‌حزبی ایالتی برای تعیین نامزد ریاست جمهوری هر دو حزب اصلی آمریکا، در ماه ژوئن امسال (2016) افراد زیادی دو بار رأی دادند. مثلاً فقط در سه بخش از ایالت کالیفرنیا، به نام‌های «کانترا کاستا،» «آلامیدا» و «سانتا کلارا» برملا شد که 194 نفر دو بار رأی داده‌اند. خبرنگار فاکس نیوز، به نقل از روزنامه «ایست بِی تایمز» افزود: با توجه به این آمار و ارقام که صرفاً برای سه بخش از این ایالت بزرگ کالیفرنیا است، احتمالاً شمار افرادی که در سراسر این ایالت دو بار رأی داده‌اند، به هزاران نفر می‌رسد.
در زیر نویس این شبکه آمده است: «فریب دادن سیستم (سامانه انتخاباتی آمریکا): گروه دیده‌بان مدعیِ تقلبات انتخاباتی گسترده در سراسر آمریکا شد.» خبرنگار در خاتمه افزود: شاید بهترین راه برای متوقف کردن این نوع تقلب‌ها این باشد که به‌یاد داشته باشید که هرگاه شما خودتان به مرکز اخذ رأی می‌روید، فقط یک بار رأی دهید!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °