دفاع ملت ایران همچنان برقرار است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۱۷۶۶۳۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۶
یک فعال رسانه ای گفت: امروز دفاع از دین خدا و دفاع از مکتب شیعه و حرم اهلبیت علیهم السلام و دفاع از وطن و انسانیت نیازی به اسلحه و بمب و موشک ندارد.
دفاع ملت ایران همچنان برقرار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد علی روشن در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر با اعلام این مطلب افزود: سلاح های نظامی وسایلی هستند که در مواقع ضرورت جنگ آوران قهرمان میهن و نظام ملزم به استفاده از آن هستند ، همان کاری که در سالهای اخیر مدافعان حرم و در هشت سال دفاع مقدس ملت بزرگ ایران مدافعان وطن انجام دادند.

اما امروز دفاع چگونه است؟
روشن تصریح کرد: امروز مدل دفاعی تغییراتی دارد. پیشرفت تکنولوژی و توسعه شبکه های متعدد اجتماعی که مدل های خارجی آن بنیان های اعتقادی ملت ایران را هدف گرفته اند مسیر جدید دفاعی را ایجاد کرده است. ماهواره های بیشماری که رایگان برای فارسی زبانان بویژه ایرانیان برنامه تولید میکنند در حالی که برای مردم خود با دریافت مالیات ، عوارض و هزینه های دیگر به تولید برنامه می پردازند و بسیاری از آنها دیدن این برنامه ها را برای خانواده و مردم خود ممنوع کرده اند با سرعت بالایی شان و جایگاه خلنواده را درایران اسلامی هدف گرفته است تا جایی که متاسفانه تحصیل کردگان ما تحت تاثیر این برنامه ها ارتباطات ناسالمی را با غیر همسر برقرار و در اعتراض همسر قانونی و شرعی خود پاسخ میدهند ای آدم بی کلاس و عقب مانده کمی ماهواره ببین تا یاد بگیری زندگی چه شکلی باید باشد و دیری نمی پاید مهر طلاق و جدایی در شناسنامه شان خودنمایی می کند. و کم نبوده نظیر این مساله که در حقیقت خرابی حمله ضدفرهنگی دشمنان است و باهیچ سلاح آتشین دیگری قادر به ایراد خسارتی اینچنینی به خانواده ها نمیتوانست باشد.

لزوم توجه به آسیب های شبکه های اجتماعی
این کارشناس رسانه با اشاره به اهمیت شبکه های اجتماعی تأکید کرد: دشمن حیله گر ما شبکه های اجتماعی را درمسیر اهداف خانمان سوز خود هدایت می کند و تلاش دارد تا بدان طریق نیز ضربات سنگینی رابر پیکره خانواده های ایرانی وارد وآنها را متلاشی و ویران سازد.
ترویج بی تفاوتی در قبال محرم و نامحرم ، مد کردن لباسهای بدن نما یا البسه با متون بسیار زشت و ضداخلاقی ، تبلیغ مصرف دخانیات ، مواد مخدر ومشروبات الکلی، گام برداشتن در مسیر بی حجابی و عادی جلوه دادن کشف حجاب و... همه اینها از آثار مخرب تهاجم جدید دشمن است که در آن سلاح های رایج کشتار جمعی و جنگی استفاده نشده است.

مدیر مسئول مجله پیام روشن ادامه داد: امروز باید با تمسک به آیات الهی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهم تحت فرامین مقام معظم رهبری و در راه و مسیر شهدای عزیزمان با بصیرت کامل بیدار و هوشیار بود و تلاش گسترده ای را در عرصه فرهنگ و رسانه و هنر و شبکه های اجتماعی در جهت ترویج سیره معصومین علیهم السلام ، آرمانهای انقلاب اسلامی وارزشهای دفاع مقدس انجام داد و با هرگونه توطئه و فتنه ای در مسیر یاد شده به شدت برخورد و مقابله کرد. امروز یک مدل از دفاع ما استکبار ستیزی و ظلم ستیزی در فضاهای اجتماعی است.

امروز باید روز همدلی باشد
روشن گفت: امروز همدلی ملت تحت فرمان رهبری برای تقبیح هر نوع تخلف مالی از ضروریات است. امروز تلاش دولت ومجلس برای ارایه خدمات گسترده رایگان آموزشی از ابتدایی تا عالی و درمانی و دارویی ضرورتی انکار ناپذیر است. امروز همت دولت ومجلس را نیاز داریم تا هزینه خدمات انرژی ، آب ، برق ، گاز و ارتباطات را به حد ملموس و محسوسی کاهش دهند. دفاع امروز راهم دولت ومجلس وسایر دستگاهها باید انجام دهند هم ملت عزیز ایران.
وی با اشاره به لزوم همدلی مجلس و دولت گفت: امروز مجلس و دولت موظفند با کاهش نرخ بهره بانکی و بخشودگی کامل جرایم تاخیر از تولید ملی و کشاورز و کارگر ایرانی حمایت کنند و در اقتصاد مقاومتی غرق شوند تا بتوانند با نگاهی نافذ مضرات واردات بی رویه علی الخصوص واردات کالاهای مصرفی و محصولات کشاورزی و غذایی و کالاهایی که در کشور قدرت تولیدآن وجود دارد را نظاره نموده و مانع این نوع از واردات شوند که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی نیز صلاح کشور را چنین تعبیر فرمودند.
قوه قضاییه و دستگاههای امنیتی ما که تا امروز تلاش داشتند به سالم سازی امور کمک کنند نیز در این عرصه دفاعی مسئولیتی عظیم تر دارند.
این فعال رسانه ای در پایان تأکید کرد: در دفاع امروز ملاحظه کاری های سیاسی جایی ندارد. در دفاع امروز که امتداد دفاع از حرم و دفاع هشت ساله است بصیرت شرط اساسی است. اعزام به مناطق جنگی سوریه یا عراق یا هرجایی دیگر از بلاد اسلامی با تشخیص رهبری و امر ایشان قطعا لازم و ضروری است اما بدین معنا نیست آنها که در کشور ماندند و اعزام نشدند نقشی در دفاع ندارند وبلکه اینها مهمترین نقش را باید ایفا کنند و اهم آن حفظ خانواده هاست.

برچسب ها: محمد علی روشن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۳.۹۹°