از هرگونه آتش بس جدی در سوریه حمایت می کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:13 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۱۷۷۳۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه:
معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: از هرگونه آتش بس جدی که مبتنی بر افق های روشن برای پایان بحران سوریه باشد حمایت می کنیم.
از هرگونه آتش بس جدی در سوریه حمایت می کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، 'حسین جابری انصاری' روز دوشنبه پس از دیدار با نخست وزیر سوریه درگفت و گو با خبرنگاران در دمشق افزود: ما همواره در طرح های مختلفی که برای پایان بحران سوریه ارائه کردیم بر موضوع آتش بس تاکید داشتیم.

وی اضافه کرد: آتش بس به عنوان یک مقدمه برای کاهش رنج های انسانی و مشکلات موجود و زمینه ساز خروج از وضعیت بحرانی کنونی به شمار می رود.

جابری انصاری تصریح کرد: ایران از آتش بس در سوریه استقبال می کند ، اما آتش بس ها نباید مورد سوء استفاده جریان های تروریستی قرار گیرد.

وی اظهارداشت: آتش بس جدی باید زمینه ساز برخورد اساسی با تروریسم و افراط گرایی باشد و مشکلات و فاجعه انسانی جاری را کاهش دهد.

معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه گفت: در دیدار با رئیس جمهوری سوریه، وزیر خارجه و معاون وزیر خارجه این کشور گفت و گوهای مفصلی داشتیم و در ارتباط با مسائل مختلف مرتبط با شرایط سوریه و همکاری های دو کشور تبادل نظر کردیم.

جابری انصاری اضافه کرد: هماهنگ سازی سیاست هایی که در این مرحله باید پیگیری شود، مسائل انسانی و ابعاد سیاسی و امنیتی بحران سوریه، مجموعه اقدامات و تلاش هایی که باید با همکاری یکدیگر و همکاری دیگر کشورهای منطقه و جهان و کشورهایی که دیدگاه های مشترکی با آن ها درباره این وضعیت داریم باید انجام شود از دیگر محورهای گفت و گو با مسئولان سوریه بود.

وی بیان کرد: برای کمک کردن به خروج سریعتر سوریه از بحران موجود و پایان درد و رنجی که ملت سوریه دراثر ادامه بحران فعلی دارند تبادل نظر شد.

جابری انصاری افزود: درباره بی ثباتی، ناامنی، افراط گرایی و تروریسم که فقط مسئله سوریه نیست بلکه مسئله همه منطقه و کشورهای جهان است و مشکلاتی برای همه کشورها و ملت های منطقه و جهان داشته است رایزنی های مفصل و جدی داشتیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°