شریعتمداری: ساخت راه آهن "گرگان ـ مشهد" آماده قرارداد تامین مالی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:18 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۱۷۷۳۸۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵
معاون اجرایی رئیس جمهور در حاشیه نشست شورای اداری گلستان گفت: مصوبه ساخت راه آهن "گرگان ـ مشهد" آماده قرارداد تامین مالی است. شریعتمداری افزود: همچین 22 هزار هکتار از زمین های کشاورزی گلستان زهکشی شده است.
شریعتمداری: ساخت راه آهن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد شریعتمداری روز دوشنبه در جلسه ارزیابی تحقق تصمیم های سفر رئیس جمهوری به استان گلستان در گرگان اظهار کرد: دولت در سال 94 و در چند ماه اول امسال با مشکلات و بحران مالی و اعتباری مواجه شد، اما با جایگزینی سیاست های جدید در پرداخت اعتبارات، تلاش کرد به وعده های سفرهای استانی خود تا حد امکان عمل کند.

وی بیان کرد: مطابق آمارهای موجود دولت گذشته در سفر استانی به گلستان پرداخت 75هزار و 920 میلیارد ریال ( 7 هزار و 592 میلیارد تومان) را برای اجرای طرح های گوناگون تصویب، اما در عمل فقط 18هزار و 50 میلیارد ریال (هزار و 805 میلیارد تومان) معادل 24 درصد را پرداخت کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهوری افزود: دولت اصرار فراوانی به اجرای کامل طرح ها در زمان وعده داده شده به مردم دارد و لازم است با هدف چشیدن طعم شیرین خدمت رسانی، تلاش ها برای تحقق این هدف بیشتر و مداوم باشد.

شریعتمداری ادامه داد: گام های برداشته شده در گلستان برای اجرای مصوبات و به پایان بردن طرح ها ناکافی است و باید تا زمان پایان عمر دولت، این گام ها سریعتر و بلندتر شود.

به گفته وی، تکمیل و بهره برداری کامل از برخی طرح ها مانند راه آهن گرگان به مشهد و اجرای طرح های گردشگری در جزیره آشوراده در تعهد دولت نبود، اما همانگونه که وعده شد باید تا پایان عمر این دولت و با اتمام مراحل تحقیقاتی و مطالعاتی، عملیات اجرایی این طرح ها آغاز شود.

معاون اجرایی رئیس جمهوری به طرح زهکشی زمین های شمال استان گلستان نیز اشاره کرد و گفت: دولت زهکشی 22 هزار هکتار از مجموع 280 هزارهکتار زمین های مشخص شده را تا پایان امسال وعده داد، اما هنوز راه زیادی تا رسیدن به این هدف باقیمانده و لازم است شتاب بیشتری به اجرای آن بخشیده شود.

شریعتمداری بیان کرد: تاکنون زهکشی کمتر از 10 هزار هکتار از این زمین ها آغاز شده است و با روند کنونی تکمیل آن تا پایان سال آینده هم امکان پذیر نخواهد بود. وی افزود: یکی از دلایل تاخیر در اجرای این طرح، کمبود بودجه و اعتبار است که باید تاخیر و کندی در کار به همراه روند کنونی اجرا به رئیس جمهوری گزارش شود.

معاون اجرایی رئیس جمهوری همچنین انعقاد تفاهم نامه میان وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو را به عنوان مجریان این طرح در راستای تسریع و اتمام هر چه سریعتر عملیات زهکشی این زمین ها ضروری دانست.

وی در ادامه به طرح گردشگری در جزیره آشوراده اشاره کرد و گفت: زمان زیادی از تصویب این طرح گذشته ،اما هنوز اجرای آن به عنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان گلستان آغاز نشده است.

شریعتمداری بیان کرد: بیش از این نباید اجرای این طرح به تاخیر بیفتد و لازم است تا پایان عمر دولت یازدهم، عملیات احداث این طرح با حفظ همه ملاحظات زیست محیطی آغاز شود.

معاون اجرایی رئیس جمهوری همچنین به اجرای طرح راه آهن گرگان - مشهد اشاره کرد و گفت: به دلیل وجود مشکلات اداری، تاکنون این طرح آغاز نشده است، اما با برطرف شدن مشکل امیدواریم شاهد آغاز اجرا و سرعت هر چه بیشتر عملیات احداث راه آهن گرگان - مشهد باشیم.

استاندار گلستان در این جلسه بر لزوم اجرای کامل طرح های مصوب سفر تا پایان فعالیت دولت یازدهم تاکید و بهره برداری آنها را تنها راه رسیدن هر چه سریعتر استان به توسعه پایدار دانست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°