انتقاد روسای مجالس ایران و سوریه از برخورد دوگانه با تروریسم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۱۷۸۲۲۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
روسای مجالس ایران و سوریه در نشست خبری بر لزوم پرهیز از رفتار دوگانه با موضوع تروریسم از سوی برخی از کشورها تاکید کردند.
انتقاد روسای مجالس ایران و سوریه از برخورد دوگانه با تروریسم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک با همتای سوری خود تاکید کرد مبارزه با تروریسم محدود به سوریه نیست.

لاریجانی در این نشست خبری که پس از دیدار با خانم هدیف خلف عباس رئیس مجلس نمایندگان سوریه انجام شد، با خوش آمد گویی به هیات پارلمانی سوریه، تصریح کرد: دو کشور ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم همکاری گسترده ای دارند و آن را تا رفع بحران و احقاق حقوق مردم سوریه ادامه خواهند داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتار دوگانه برخی از مدعیان جهانی در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: نمی شود که بخشی از تروریست هایی را که در جنگ افروزی نقش دارند، جدا و از آنها حمایت کرد و با گروهی دیگر مخالف بود.

لاریجانی افزود: علاوه بر این، مبارزه با تروریسم با صدور بیانیه و اظهار نظر به نتیجه نمی رسد و باید گام های صادقانه و عملی برداشته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران هم در سوریه و هم در عراق برای مبارزه با تروریسم با دولت های این کشورها همکاری می کند و این مبارزه ادامه خواهد داشت.

پس از سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی، خانم هدیف خلف عباس با تقدیر از حمایت های ایران، به ویژه امام خامنه ای اظهار داشت: ما از کشورهای دیگر و مدعیان اتحاد اعراب می خواهیم که اگر قصد کمک ندارند، لااقل شر نرسانند.

خلف عباس

رئیس مجلس سوریه دولت های سعودی و ترکیه را مصداق این سخنان عنوان کرد و گفت: آنها باید از حمایت تروریست ها دست بردارند.

خانم خلف عباس افزود: تروریست هایی از بیش از بیست کشور جهان وارد کشور ما شده اند و نه تنها با مردم و دولت سوریه می جنگند، بلکه آثار فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ما را نیز ویران کرده اند.

رئیس مجلس سوریه گفت: با این وجود ما هر روز یک پیروزی به دست می آوریم و هر بار هم امریکا در حمایت از تروریست های شکست خورده وارد عمل می شود که نمونه آن بمباران ارتش ما در دیرالزور بود.

خلف عباس افزود: امریکا مدعی است که این حمله به اشتباه صورت گرفته، اما این چه اشتباهی است که هواپیماهای آنها 45 دقیقه تمام به پرواز و بمباران ادامه دادند. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که عمدی بودن این حمله را ثابت می کند.

رئیس مجلس سوریه تصریح کرد: ما در حال حاضر در دو جبهه مهم نظامی و سیاسی مشغول مبارزه ایم و همزمان با مبارزه با تروریست ها در عرصه میدانی، در حوزه سیاسی نیز به مذاکره و پیمودن راه صلح ادامه می دهیم.

هدیف خلف عباس گفت: کشور ما دارای حکومت مستقر و قانونی است و رئیس جمهور ما جناب آقای بشار اسد شخصیتی محبوب برای مردم ماست. شش سال مقاومت او در برابر دشمنان سوریه محبوبیت او را بیشتر کرده است و در هر حال، تصمیم گیری درباره سوریه بر عهده مردم سوریه است.

رئیس مجلس سوریه در پایان، بار دیگر از دکتر لاریجانی و سایر مقامات ایرانی تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم این سفر و مذاکرات پیش رو به گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف منجر شود.

برچسب ها: مجلس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °