هشدار ربیعی درباره رشد زندگی مجردی در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:50 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۱۷۹۰۳۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹
وزیر تعاون از زنانه شدن و رشد زندگی مجردی در میان 7 میلیون و 500 هزار سالمند کشور خبر داد .
هشدار ربیعی درباره رشد زندگی مجردی در کشور

به گزارش خبرنگار شبکه خبر، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین جلسه شورای ملی سالمندان که صبح امروز برگزار شد زنانه شدن و زندگی مجردی سالمندان در کشور را یکی از معضلات پیش روی آنها اعلام کرد و افزود : درحال حاضر 9/1 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند که تا سال 1400 هجری شمسی این رقم به 12 درصد جمعیت افزایش خواهد یافت.


وزی تعاون ، کار ورفاه اجتماعی سالمند آزاری و گذاشتن آنها در کنار خیابان دو پدیده ناپسند برشمرد و گفت : متاسفانه گزارش هایی در این ارتباط داریم که باید خود را آماده کنیم و از سازمان بهزیستی می خواهیم ، نتایج این نشست را برای بررسی و تصویب به شورای عالی رفاه انتقال دهد .


وی افزود : به ازای هر 100 نفر سالمند مرد 107 سالمند زن وجود دارد و درصد زنان سالمند بی‌سواد بیش از مردان است و سالمندان زن تنها ، سه برابر سالمندان مرد تنها هستند.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تغییر سبک زندگی در کشور گفت: باید برای حل مسائل سالمندی آمادگی نهادی، ساختاری و فرهنگی لازم را پیدا کنیم و باید تصمیمات مربوط به سالمندان در برنامه ششم گنجانده شود .


وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با اعلام اینکه تا سال 1430سالمندان 25 درصد جمعیت کشور راتشکیل می دهند ، گفت : سالمندان آینده با سالمندان امروز از نظر سواد و امید به زندگی تفاوت دارند و باید از هم اکنون برای هر کدام از آنها برنامه ریزی و تقسیم کار کنیم .


ربیعی تصریح کرد : آموزش سالمندان / کانون های بازنشستگی / مراکز نگهداری سالمندان / راه اندازی بنیاد فرزانگان در 13 استان / تسهیلات سفرهای زیارتی و سیاحتی / خدمات بهداشتی و درمانی / مناسب سازی معابر / گسترش خانه های امید و ایجاد خط ارتباطی مشاوره سالمندان از موضوع هایی بودند که در نخستین جلسه شورای ملی سالمندان مطرح شد و قرار است در شورای عالی رفاه بررسی وتصویب شود .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°