طرح تعیین ضوابط میزان حقوق مدیران تدوین شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:42 - يکشنبه 11 آبان 1399
کد خبر : ۱۸۲۴۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرحی در نظر گرفته شده که ضوابط پرداخت میزان حقوق مدیران را در قالب چارچوبی تعیین می‌کند.
طرح تعیین ضوابط میزان حقوق مدیران تدوین شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز بعد از قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 قانون اساسی درباره بررسی های به عمل آمده پیرامون «حقوق های غیرقانونی»برخی از مقامات و مدیران کشور تشکر کرد.
رئیس مجلس گفت:‌ کمیسیون اصل 90 طرحی برای شرایط آینده آماده کرده که در دستور کار قرار خواهد گرفت تا ضوابط پرداخت مدیران چارچوب جدیدی پیدا کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون اصل 90 ، سه اقدام «بررسی موارد که به دیوان محاسبات ارجاع داد» ،‌ «کلان بررسی موجود که امروز قرائت شد» و «ارائه طرحی برای آینده » را درباره حقوق های نجومی انجام خواهد داد.
کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی طرحی یک فوریتی با 10 ماده با عنوان «‌ساماندهی دریافتی مقامات و مدیران کشور و لزوم استرداد دریافتی های مازاد» را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: بناست دیوان محاسبات برای استرداد اموالی که به نادرستی گرفته شده است پیگیری جدی داشته باشد.
علی لاریجانی تصریح کرد: اموالی که به نادرستی از افراد گرفته شده باید از طریق دیوان محاسبات مورد پیگیری قرار گیرد.

آقای ظریف نباید عصبانی می شد
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به عصبانیت وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس گفت: نباید آقای ظریف عصبانی می شد، شأن مجلس و وزارت خارجه ایجاب می کرد با متانت پاسخ داده شود.
محمدرضا ملکشاهی نماینده خرم آباد در جلسه علنی امروز طی تذکری گفت: ضمن گلایه از هیئت رئیسه مجلس احساس می کنم که شأن و منزلت مجلس گاهی مواقع زیر سوال می رود و اعضای هیئت رئیسه مجلس آنچنان که باید دفاع نمی کنند.
وی تصریح کرد: روز یکشنبه (11مهر) اتفاقی در صحن علنی افتاد به طوری که آقای کریمی قدوسی از وزیر خارجه سوال کرده بود، ضمن قدردانی از وزیر خارجه ولی این درست نبود که در مقابل سوال نماینده، مجلس و نمایندگان را مورد توپ و تشر قرار بدهد و شأن و منزلت مجلس را رعایت نکند.
علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: من در جلسه نبودم ولی تا جایی که اطلاع دارم آقای نایب رئیس (علی مطهری) توضیح داد.
رئیس مجلس تاکید کرد: البته نباید آقای ظریف عصبانی می شد، باید حرف را با متانت پاسخ داد و شأن مجلس و وزارت خارجه ایجاب می کرد با متانت پاسخ داده شود.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که روز یکشنبه به منظور پاسخگویی به سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد به صحن علنی مجلس آمده بود در بخشی از سخنان خود گفت: "اجازه نخواهم داد همکارانم در صحن علنی مورد سوال قرار بگیرند"، البته این سخنان با اعتراض رئیس وقت جلسه و برخی نمایندگان قرار گرفت و ظریف نیز از مجلس عذرخواهی کرد.
مجلس شورای اسلامی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۴°