پیروزی کلینتون در نظر سنجی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۱۸۴۰۷۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶
براساس میانگین نتایج نظرسنجی ها، نامزد دموکرات ها، هفت درصد از نامزد جمهوری خواهان پیش افتاده که در مقایسه با روزهای گذشته افزایش داشته است.
پیروزی کلینتون در نظر سنجی ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، براساس این میانگین که پایگاه خبری ری ال کلیر پالیتیکس آن را منتشر کرده است، هیلاری کلینتون 48.8 درصد و ترامپ 41.8 درصد آراء را به خود اختصاص داده اند.
براساس نتایج همین نظرسنجی ها در صورتی که در انتخابات ماه نوامبر، چهار نامزد حضور داشته باشند، کلینتون با 46 درصد حدود 7.1 دهم درصد از ترامپ با 38.9 درصد جلوتر است که در مقایسه با روزهای گذشته تغییر فاحشی نداشته است.

براساس میانگین نظرسنجی ها،‌ جیل استاین نامزد حزب سبز دو و دو دهم درصد و گری جانسون نامزد حزب لیبرترین 6.2 درصد آراء را از آن خود می کنند.
براساس یک نظرسنجی که نشان دهنده عدم محبوبیت هر دو نامزد است، ترامپ منفورتر از کلینتون است؛ به طوری که کلینتون منفی 9 ممیز 1 دهم درصد منفور است و ترامپ 26 ممیز چهاردهم درصد منفور است.
در آراء الکترال کالج نیز کلینتون 86 رای با ترامپ اختلاف دارد که در مقایسه با دو روز گذشته پنج رای کاهش یافته است.

کلینتون 256 رای الکترال و ترامپ، 170 رای الکترال دارد.

برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نامزدها به 270 رای الکترال نیاز دارند.

به این ترتیب کلینتون فقط به چهارده رای الکترال دیگر برای پیروزی احتمالی در انتخابات نیاز دارد.
در انتخابات ریاست جمهوری، برخی ایالات همواره به طور سنتی به دموکرات ها یا جمهوری خواهان رای می دهند.

اما مهمترین کشمکش دو حزب، ایالت های مردد هستند.

منظور از ایالت های مردد، ایالت هایی هستند که در هر دور از انتخابات ریاست جمهوری به طور مشخص به یک نامزد رای نمی دهند به این ایالت ها، ایالت های سرنوشت ساز گفته می شود.

ترامپ در آیووا، 3.7 درصد، در جورجیا پنج و نیم درصد، در تگزاس شش درصد، در میسوری ‌هشت درصد، در کارولینای جنوبی،‌هفت ممیز شش دهم درصد و در آریزونا یک درصد از کلینتون جلوتر است.

در اوهایو که تا روزهای قبل کلینتون توانسته بود تا یک و نیم درصد از ترامپ پیش بیفتد، بار دیگر نامرد جمهوری خواهان با هفت دهم درصد از کلینتون پیشی گرفته است.

فلوریدا از مهمترین این ایالت ها است که براساس میانگین نظرسنجی ها،‌کلینتون، سه و شش درصد از ترامپ پیشی گرفته است.

در ایالت ویسکانسین به طور میانگین، کلینتون، 6.7 درصد از رقیب خود پیشی گرفته است.

کلینتون در پنسیلوانیا، شش ممیز هشت دهم درصد، در میشیگان ده ممیز هفت دهم درصد، در مینه سوتا، چهار ممیز سه دهم درصد، در ایالت ویرجینیا، هشت ممیز هفت دهم درصد، در کلرادو ‌8 درصد، در نیوهمپشایر یکی از ایالات بسیار کلیدی و تعیین کننده، سه ممیز شش دهم درصد، در کارولینای شمالی، 2.7 دهم درصد، در نوادا، کلینتون دو ممیز پنج دهم درصد، در اورگان، ده درصد و در ایالت مین، 4.7 دهم درصد از نامزد جمهوری خواهان پیش افتاده است.

در مجموع در 19 ایالت مردد، ترامپ در هفت ایالت و کلینتون در 12 ایالت پیشتاز است.
این نتایج تا صبح روز سه شنبه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۵.۹۹°