مردم ایران رکورد دنیا را شکستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۱۸۴۲۷۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱
رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه کشور ژاپن با ثبت 37 درصد مشارکت مردم در اولین ثبت نام اینترنتی سرشماری تاکنون رکورددار دنیا بود، گفت: مردم ایران تا صبح امروز با ثبت 41 درصد مشارکت در نخستین ثبت نام اینترنتی رکورد دنیا را شکستند.
مردم ایران رکورد دنیا را شکستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیدعلی پارسا در مراسم افتتاحیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران گفت: تاکنون بیش از 33 میلیون نفر به سامانه سرشماری مراجعه و ثبت اطلاعات کردند.


وی با بیان اینکه این یک اتفاق بی نظیر در دنیاست، گفت: از امروز تا 28 آبان ماموران آمارگیر به منازل تک تک ایرانیان مراجعه و ثبت اطلاعات خواهند کرد.


رئیس مرکز آمار ایران گفت: کسانی که ثبت نام اینترنتی کرده اند فقط باید کد آماری را در اختیار مامور سرشماری قرار دهند.


وی گفت: حذف کاغذ از فرآیند سرشماری یک اقدام بسیار مهم در حفظ محیط زیست کشورمان خواهد بود که برای اولین بار در سرشماری سال 95 انجام می شود.


پارسا با اشاره به جمعیت و ضریب نفوذ بیشتر در شهرهای بزرگ گفت: ما از شهرهای بزرگ انتظار بیشتری داشتیم و امیدواریم مردم این شهرها از فرصت باقی مانده تا روز جمعه 30 مهر استفاده و در این طرح مهم و ملی مشارکت کنند.

رئیس مرکز آمار ایران همچنین با بیان اینکه اطلاعات سرشماری ربطی به یارانه ها ندارد گفت: براساس قانون تمامی اطلاعات مردم ایران در فرآیند سرشماری کاملا محرمانه باقی خواهد ماند و در اختیار هیچ مقام و دستگاهی قرار نمی گیرد.

امیدعلی پارسا در ادامه سخنانش در افتتاحیه سرشماری نفوس و مسکن استان تهران افزود: اطلاعات دریافت شده از مردم در مرکز آمار حتی با دستور مقام قضایی در اختیار مقام قضایی قرار نمی گیرد و این اختیار قانونی مرکز آمار ایران است.

وی گفت: ما از اعتماد مردم به مرکز آمار و حضور بی نظیر آنها در سرشماری اینترنتی تشکر می کنیم.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه به هنگام آغاز طرح هدف مندی یارانه ها مرکز آمار بعنوان پیمانکار در نظر گرفته شد گفت: این کار درست نبود.

وی با اشاره به هماهنگی خوب میان دستگاههای اجرایی در سرشماری امسال گفت: در سرشماری سال 90 با وجود کار زیاد کارشناسان و دستگاه های اجرایی به دلیل هماهنگی پایین آنچه که می خواستیم بدست نیامد.

امیدعلی پارسا گفت: سرشماری بعد سیاسی ندارد و به هیچ باند و گروه و جناحی وابسته نیست و همه ارکان نظام روی آن اجماع دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۶.۷۹°