عابر بانک ها دلار می دهند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:01 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۱۸۴۷۹۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳
برخی از خود پردازهای بانکی به سیستم پرداخت ارز مجهز شده اند. مشتریان می توانند از این خودپردازها دلار، یورو یا دیگر ارزهای معتبر را دریافت کنند.
عابر بانک ها دلار می دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی گفت: برای پرداخت های ارزی به دستگاه های خود پرداز، نقشک ( آیکون ) جدید اضافه شده است. از حدود دو ماه پیش بانک ها با مجوز بانک مرکزی به خرید و فروش ارز در بازار آزاد می پردازند. بانک مرکزی مصمم است تا پایان سال ارز را تک نرخی کند.

دراین طرح که با مجوز بانک مرکزی اجرایی شده است، بانک ها گزینه جدیدی در دستگاه های خودپرداز خود راه اندازی کرده و به مشتری این امکان را داده اند که ارز هم از عابر بانک دریافت کند. بنابراین بانک ها ارز مورد نیاز را مانند اسکناس ریال در اختیار مشتریانشان قرار می دهند. ارزهایی مانند یورو و دلار در دستگاه های خودپرداز قابل دریافت است.

همچنین طبق طرح جدید ارزی، عابربانک ها یک خدمت جدید به مشتریان ارائه می دهند که براساس این طرح، عابربانک‌ها را "صراف" هم می توان نامید. در این طرح مشتریان این بانک ها از طریق کارت های بانکی خود می توانند از خدمات ارزی و صرافی بانکی استفاده کنند.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با تأئید آغاز پرداخت ارزی خود پردازها گفته است: ظاهرا برخی از بانک ها بخشی از عملیات صرافی خود را از طریق دستگاه های خود پرداز انجام می دهند و افزوده شدن این آیکون به دستگاه های ATM بر این مبنا است.

حکیمی عنوان کرد:‌ البته بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی در این خصوص تصمیم گیرنده نیست و تصمیم گیر در این زمینه بخش ارزی بانک مرکزی است که باید عملیات مذکور با مقررات خرید و فروش ارز مطابقت داشته باشد و بخش نظارت بانک مرکزی در خصوص تطبیق این اقدام با عملیات ناظر بر صرافی ها و عملیات مجاز بانکها اعلام نظر کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°