روسیه خواستار گشایش دفتر گردشگری ایران در مسکو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:15 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۱۸۴۸۴۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۷
اولگ سافونوف رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه برای رشد هرچه بیشتر همکاری های دو کشور در این حوزه، خواستار گشایش دفتر نمایندگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در مسکو شد.
روسیه خواستار گشایش دفتر گردشگری ایران در مسکو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ضمن اشاره به مذاکرات خود با رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه، اعلام کرد: سافونوف در نشست انجام شده تاکید کرد که ایران می تواند سالانه بخش قابل توجهی از نزدیک به 10 میلیون گردشگر فرهنگی روسی را جذب کند.

سفیر ایران در یادداشتی که روز یکشنبه در کانال رسمی تلگرامی خود منتشر کرد، نوشت: رئیس سازمان گردشگری روسیه همچنین اعلام کرد، جمهوری اسلامی یکی از امن ترین کشورها برای گردشگران روس است.

سافونوف همچنین انگیزه حدود 30 میلیون گردشگر روسی در سال 94 را برای انجام سفرهای خارجی فرهنگی اعلام کرد.

مقام روسی همچنین اظهار کرد که آشنایی با ایران، تاریخ و فرهنگ غنی، فرصت خرید فرش ایرانی و سایر صنایع دستی می تواند هدفی مهم برای گردشگران فرهنگی روسیه باشد.

بنا به این گزارش، سافونوف همچنین ضروری ترین گام را که باید از جانب تهران برداشته شود، گشایش دفتر «ویزیت ایران» در مسکو از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین فعالیت گسترده شرکت های ایرانی مرتبط در فضای مجازی، رسانه ای و تلویزیون روسیه اعلام کرد.

ماه فوریه (بهمن ماه سال گذشته) دفتر «ویزیت روسیه» در تهران آغاز بکار کرد.

رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه نیز چندی پیش از آغاز کار روی طرح لغو روادید برای گروههای گردشگری ایران و هند خبر داده بود.

سافونوف اعلام کرد که گردشگران ایرانی در جمع 20 کشور اول بازدیدکننده از روسیه قرار دارند.

وی در گفت وگو با شبکه خبری روسیه 24 اظهار کرد که این کشور در آینده نزدیک ممکن است با ایران و هند نظام بدون روادید برقرار کند و ساز و کار تبادل گردشگری گروهی در این زمینه پایان یابد.

رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه ادامه داد که تلاش می کند، نظام بدون روادید برای گردشگران گروهی ایرانی و هندی همانند وضعیت کنونی برای گردشگران چینی اعمال شود.

وی گفت که با توجه به افزایش شمار علاقمندان ایرانی، سازمان فدرال گردشگری و سفارت روسیه در تهران از وزارت خارجه این کشور خواسته تا شمار کارمندان کنسولگری را در ایران افزایش دهد.

برچسب ها: روسیه ، گردشگری ، ویزا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °