گفتگوی 18:30- گره از بن بست های شهری باز می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۱۸۵۳۵۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۹
معاون نوسازی و توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران گفت: هزینه فضای بن بست ها به مالکین بافت فرسوده مجانی و انشعابات آب ، برق و گاز نیز به آنها رایگان تعلق خواهد گرفت.
گفتگوی 18:30/ گره از بن بست های شهری باز می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مجید پاکساز معاون نوسازی و توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران گفت: تصمیم جدید شورای شهر تهران برای تحرک در نوسازی بافت فرسوده بر چند اساس استوار است که عموما بر اساس تشویق و تحریک ساکنین بافت های فرسوده و معبرهای اختصاصی است.

معاون نوسازی و توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: بافت شهری شامل فرسوده، ناپایدار و غیرناپایداریا نوساز و مهندسی ساز است که این سه نوع بافت شهری ساخت و سازها در شهر تهران را شامل می شود.

پاکسازگفت: وسعت تهران 740 کیلومتر مربع است که 3270 کیلومتر مربع جزء بافت فرسوده است که 5 درصد کل را شامل می شود با 20 درصد جمعیتی که عموما در منطقه 12 تهران می باشد، بافت ناپایدار هم 14 هزار هکتار از وسعت شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

معاون نوسازی و توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه ویژگی های بافت فرسوده ریزدانگی ، نفوذ ناپذیری و ناپایداری است، و بافت فرسوده از یک ششم امکانات شهری برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: پاکسازبرای انشعابات و تراکم امتیازات ویژه ای برای نوسازی در بافت فرسوده قرار داده شده است و در آینده نزدیک انشعابات نیز رایگان خواهد شد.

پاکساز با اشاره به اینکه عمده ترین تشویق مردم تخیفات سود تسهیلات بانکی و امتیازات شهرداری است گفت: برای بافت فرسوده 50 میلیون تومان با سود 18 درصد سود داده می شود که بخشی از این سود را دولت و بخشی را نیز شهرداری تهران تقبل خواهد کرد که از 18 درصد سود کسر خواهد شد تا به 4 درصد برسد اگر چه تا کنون عملی نشده است.

پاکساز معاون نوسازی و توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران گفت : تسهیلات بانکی تا دو ماه آینده با سود 4 درصد عملیاتی خواهد شد و حتی انشعابات آب ، برق و گاز نیز به بافت های فرسوده رایگان تعلق خواهد گرفت.

معاون نوسازی و توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران گفت: هزینه فضای بن بست ها به مالکین بافت فرسوده مجانی داده می شود تا تجمیع و نوساز شوند، دربافت ناپایدار 25 درصد و در بافت جدید50 درصد گرفته می شود تا بن بست ها باز شود.

رضا تقی پورسخنگوی شورای شهر تهران گفت: 32 دستگاه در فرآیند نوسازی مسئول هستند. من هم با سیستم تشویقی نوسازی موافقم و در کوتاه مدت بافت فرسوده با مشوق های شهری و دولت قابل اصلاح و احیا خواهد بود.

تقی پوردرخصوص تجمیع چند پلاک و باز شدن معبرهای عمومی بن بست خصوصا در مناطق 12 و 14 تهران گفت: امتیاز ویژه ای برای این کار قراده شده است. تردد و مشکلات اجتماعی در بن بست ها و بافت های قدیمی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تجمیع پلاک های 40 و 50 متری کاری اصولی است که اگر بن بستی هم داشته باشند همانطور که گفته شد با تسهیلات ویژه واگذار خواهد شد که متاسفانه دادن این امتیازات چند سالی است که به تعویق افتاده است.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: بزرگترین کمک در این خصوص کمک و امتیازات و تسهیلات دولت است.

وی به تلاش برای حذف کامل عوارض نوسازی در‌بافت‌ فرسوده اشاره کرد و گفت: در حال حاضرعوارض نوسازی در بافت های فرسوده صفر است و چیزی دریافت نمی شود.

وی ادامه داد: توافق هایی برای تقبل سود وام بافت‌های فرسوده از سوی دولت و شهرداری صورت گرفته است، تا سود بانکی به کمترین مقدار ممکن پرداخت شود.

تقی پور گفت: سرمایه گذاری و تشویق بخش خصوصی و افزایش توان بخش خصوصی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته است از جمله کم کردن سهم سودی است که سرمایه گذار باید پرداخت کند را شهرداری خواهد پرداخت .

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲.۶۲°    ۳۲.۹۹°