روی خط خبر- رویدادهای 13 آبان یک روح واحد دارند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:28 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۱۸۹۱۸۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت 13 آبان گفت: یوم الله سیزده آبان یگانه مناسبت ویژه ای است که سه حادثه تاریخی در سه سال متفاوت اتفاق افتاد که روحشان واحد است.
روی خط خبر/ رویدادهای 13 آبان یک روح واحد دارند

‏به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم‌‌ الله 13 آبان در برنامه روی خط خبر شبکه خبر درباره علت اهمیت مبارزه با استکبار جهانی و همچنین زنده نگه داشتن این روز و منطق دشمنی با استکبار جهانی گفت: ما در مناسبت های دیگر یک حادثه و یک واقعه را در روز داریم اما در 13 آبان سه رویداد، سه حادثه تاریخی در سه سال متفاوت اتفاق می افتد که روحشان واحد است.

کاشانی پور تصریح کرد: علت تبعید امام راحل در 13 آبان 1343 و نامگذاری این روز به این دلیل بود که امام راحل با روحیه عزت خواهی و گرایش به حق طلبی و در مسیر عزت ملت و کشور حرکت می کردند و اعتراض شدیدی که برعلیه تصویب قانون ننگین و ذلت بار کاپیتولاسیون داشتند و این قانون مصونیت قضایی به امریکایی ها در ایران اعطا می کرد باعث تبعید ایشان در 13 آبان 1343 شد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم‌‌ الله 13 آبان در خصوص رویداد دوم که در 13 ابان 57 در کوران انقلاب اتفاق افتاد گفت: در این روز دانشجویان خصوصا دانش آموزان در 17 شهریور 57 برای نهضت انقلاب حرکت های ضد رژیم شاهنشاهی و ضد استبداد از خود نشان دادند که امریکایی ها از طراحان اصلی به شهادت رساندن این دانش آموزان با شلیک گلوله به صورت افقی بودند و انان را به شهادت رساندند.

کاشانی پورگفت: رویداد سوم در سالگرد شهادت دانش اموزان در 13 آبان 58 رخ داد که در این روز دانشجویان هوشیار به مناسبت سالگرد شهادت دانش آموزان از دانشگاه تهران به سمت سفارت آمریکا که همان لانه جاسوسی ست حرکت کرده و از دیوارهای سفارت بالا رفته و آن مرکز جاسوسی و توطئه را تسخیر می کنند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°