بدافزارهای جاسوسی در محل مذاکرات هسته ای

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:30 - شنبه 30 شهريور 1398
نامه ایران در پاسخ به اتهامات سعودی و آمریکا به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت تحویل داده شد ایران: آمریکا به جای ادعاهای بی‌اساس، صادرات تسلیحات پیشرفته را به عاملان جنگ خونین یمن متوقف کند این عادت آمریکایی‌هاست که به دنبال هر حادثه‌ای بلافاصله و بدون هیچ تحقیق و شواهدی، ایران را مقصر اعلام كنند این کمپین «فریب حداکثر» نمونه‌ای از سیاست موسوم به «فشار حداکثر» آمریکا علیه ایران است ایران: هیچ میزانی از تبلیغات و فریب علیه ایران نمی‌تواند واقعیت‌ها را تغییر دهد طعنه ظریف به همتای آمریکای خود درباره ادعای جنگ‌افروزی ایران: پمپئو اشتباه متوجه شده است وزیر خارجه: این ایران نیست که آرزوی جنگ تا (نابودی) آخرین آمریکایی را دارد این دوستان بولتون هستند که می‌خواهند تا آخرین آمریکایی با ایران بجنگند ظریف: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد، البته ما از مردم و کشور خود دفاع کرده و خواهیم کرد سیاست آمریکا در قبال جنگ یمن نشانه ارجحیت نفت نسبت به خون انسان‌ها برای واشنگتن است؛ خون عرب در مقابل نفت عرب وزیر خارجه برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد ظریف قرار است در حاشیه این نشست با تعدادی از همتایان خود از دیگر کشورها نیز دیدار و رایزنی کند رئیس جمهور نیز قرار است دوشنبه به نیویورک سفر کند وزیر امور خارجه (در گفت‌‌وگو با المیادین پس از ورود به نیویورک): دولت آمریکا به تحریم معتاد شده است ظریف (خطاب به امارات): هیچ چیز مهم‌تر از تفاهم کشورهای همسایه با یکدیگر نیست ملت‌ها همواره پیروز می‌شوند؛ همان‌طور که پیش از این، ملت ایران پیروز شد و امروز سوریه، یمن و عراق وزیر امور خارجه: جهان، تنها آمریکا نیست وزیر امور خارجه (در نیویورک): چهارشنبه آینده نشست وزیران خارجه ۱+۴ برگزار می شود ظریف: پس ازنشست ۱+۴ با وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و عمان دیدار خواهم کرد میز مذاکره برای اعضای برجام یا کسانی است که تعهداتشان را درقبال برجام اجرا می‌کنند وزیر امور خارجه: آمریکایی‌ها نمی توانند همزمان «تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری» را دنبال و در عین حال بخواهند مذاکره کنند ظریف: پیوستن آمریکا به ۱+۴ چه به عنوان ۱+۵ چه به عنوان میهمان، ضرورتش پایان دادن به جنگ اقتصادی علیه ایران است
کد خبر : ۲۰۹۸۳۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
مقامات قضایی سوئیس اعلام کردند مشخص شده است تعدادی از رایانه ها در هتلی پنج ستاره که میزبان مذاکراتی حساس از جمله مذاکرات هسته ای ایران بوده است، به بد افزاری آلوده بودند که از آن برای جاسوسی استفاده می شود.
بدافزارهای جاسوسی در محل مذاکرات هسته ای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک سخنگوی دادستانی سوئیس گفت: درعین حال، این پرونده باید مختومه شود زیرا مشخص نشده چه کسی در این حمله سایبری دست داشته است.
این هتل که تصور می شود هتل «پرزیدنت ویلسون» باشد، به سبب داشتن یک واحد 1680 متری که مخصوص اقامت روسای جمهور است، شهرت دارد.
دفتر دادستانی سوئیس قبلا اعلام کرده بود به ظن فعالیت نهادهای اطلاعاتی غیر قانونی در سوئیس تحقیقاتی را آغاز کرده است و نیروهای امنیتی دوازده مه به این هتل حمله کردند.
دادستان کل سوئیس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «بررسی ها نشان داد تعداد قابل توجهی از رایانه ها در هتلی در ژنو به نوعی بد افزار آلوده بوده اند.

این بد افزار برای اهداف جاسوسی ساخته شده است و اساساً برای جمع آوری اطلاعات از رایانه های آلوده شده استفاده می شود.»
آندره مارتی سخنگوی دادستانی سوئیس به روزنامه نویه زورچر تسایتونگ گفت، اگر شواهد تازه ای بدست بیاید، بررسی ها از سر گرفته می شود.
در وین که مذاکرات هسته ای ایران،ژوئیه 2015 در آنجا پایان یافت، دادستانی کل دو بررسی جداگانه در خصوص جاسوسی احتمالی انجام داد.
یک سخنگوی وزارت دادگستری اتریش به گاردین گفت دو بررسی فعلی، بر جاسوسی احتمالی در هتل پَلِه کوبورگ متمرکز شده اند.
این مذاکرات هسته ای طولانی، توجه نهادهای اطلاعاتی جهان را جلب کرد و این نهادهای اطلاعاتی درصدد برآمدند درباره برنامه هسته ای ایران و مواضع شش کشور شرکت کننده در مذاکرات اطلاعات بیشتری بدست آورند.
زمانی که مذاکرات به هتلی مجلل در وین منتقل شد، تشعشعات مربوط به فعالیت های سازمان های جاسوسی رقیب به اندازه ای شدید بود که دیپلمات ها برای استفاده از تلفن های همراه خود مجبور بودند به مکانی دورتر از محل برگزاری مذاکرات بروند.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا بیرون از هتل با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پیاده روی کرد که این اقدام موجب تعجب شد ولی این کار نیز شیوه ای عملی برای مقابله با وسایل جاسوسی الکترونیکی بود.
دیپلمات های حاضر در مذاکرات در لوزان زمانی که می خواستند با پایتخت های خود تماس بگیرند، در محوطه اطراف محل برگزاری مذاکرات که آنهم هتلی پنج ستاره بود قدم می زدند و از داخل اتاقهایشان تماس نمی گرفتند.
یک شرکت امنیتی مستقر در مسکو اعلام کرده است ویروسی رایانه ای که تصور می شود جاسوس های اسرائیلی از آن استفاده می کنند در زمان این مذاکرات برای شنود استفاده می شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°