تیترامشب- خدمات رایگان به زائران اربعین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:58 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۲۱۱۱۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۰
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: علاوه بر اسکان و تغذیه رایگان درداخل عراق که جنبه مردمی دارد در داخل مرزها نیز دریافت غذا، اسکان و بهداشت و درمان رایگان است.
تیترامشب/ خدمات رایگان به زائران اربعین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کشاورزیان رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اربعین با اشاره به تخلفات احتمالی هنگام سفر اربعین افزود: مردم با دیدن تخلفات می توانند با شماره تلفن 124 تماس گرفته و موضوع تخلف را به تعزیرات گزارش دهند تا در اسرع وقت به مسئله رسیدگی شود.

کشاورزیان رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اربعین

او ادامه داد: استان ایلام به لحاظ زیرساختی ضعیف است، در حال حاضر ما تلاش کرده ایم تا بخشی از مسیر ایلام به سمت مهران را دو بانده کنیم، حدفاصل بین مهران تا ایلام گره های ترافیکی داشت که برای امسال برطرف شده است، با پیمانکاران صحبت شده تا فاصله بین صالح آباد تا مهران دو بانده شود.

کشاورزیان گفت: قبل از مهران، پارکینگ هایی در نظر گرفته شده تا کسانی که با خودروی شخصی مسافرت می کنند بتوانند خودروی خود را در آنجا پارک کنند و حق پارک روزانه 5000 تومان خواهد بود، پیش بینی شده تا زئران برای عزیمت به مرزها از خودهای همگانی استفاده کنند. در رابطه با کرایه اتوبوس ها، مبلغ آن دوبرابر زمان عادی است که مسافران اربعین باید آن را بپردازند اما در رابطه با حمل و نقل ریلی این افزایش قیمت وجود ندارد.

ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی دیگر مهمان برنامه افزود: برخی از کسانی که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند هنوز مدارکشان را تکمیل نکرده اند که این تعداد رقمی در حدود 200 هزار نفر است در رابطه با صدور ویزا این امر تا 28 آبان ادامه دارد که البته تمدید نخواهد شد زیرا از روز 28 آبان تا اربعین فقط 2 روز باقی می ماند که صدور هرگونه روادید دراین مدت باقی مانده منطقی نیست. او افزود: در مورد هزینه های سفر اربعین باید بگویم که همه دست اندرکاران ستاد اربعین در تلاش اند تا هزینه های سفر را کاهش دهند زیرا بسیاری از افرارد آرزوی سفر به عتبارت را دارند و این وظیفه ماست که هزینه های سفر را تسهیل کنیم.

ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی

ذوالفقاری ادامه داد: ما در سال گذشته مشکلات زائران اربعین را بررسی کردیم که یکی از آن بیمه بود، در حادثه منا سطح بیمه فوت، 55 میلیون تومان بود؛ ما سال گذشته زمانی برای فکر کردن به مسئله بیمه زائران را نداشتیم این در حالیست که بیمه مسئله مهمی است و شامل اتفاقا امنیتی و تصادفات می شود که پوشش کامل را شامل می شود. یکی دیگر از مشکلات ما مسئله بیمارانی بود که مجبور شدند در بیمارستانهای عراق بستری شوند، در پوشش بیمه ای امسال 1 میلیون تومان حق درمان بیماران سرپایی، 15 میلیون تومان حق بستری در نظر گرفته شد، جمعیت هلال احمر نیز در کشور عراق مستقراند و خدمات سرپایی را به صورت رایگان ارائه می دهند.

او گفت: حدود یک میلیون دلار از طرف بیمه گذار ارز به عراق فرستاده تا در صورت بروز هرگونه مشکلی، خدمات لازم بدون فوت وقت و معطلی به حادثه دیده ارائه شود؛ در حال حاضر شرکت بیمه دانا توانسته خدمات مورد انتظار ما را به زائران حسینی ارائه دهد و زائران امسال زیر پوشش این بیمه به عتبات سفر می کنند. بیمه داخلی ما فقط در محدوده مرزهای داخلی خدمات ارائه می دهند این درحالیست که بیمارستانهای عراق تنها با پرداخت پول حاضر به پذیرش و درمان زائران هستند؛ حق بیمه زائران در دو نرخ 18800 و 6000 تومان تعریف شده که خود زائر باید آن را بپردازد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی یادآور شد: پارکینگهای در نظر گرفته شده برای خودروهای شخصی ظرفیتی نزدیک به 20000 خودروی را دربر می گیرد، بخش امنیت ماشینهای شخصی برای ما، مسئله مهمی است، نگهداری و تکمیل پارکینگها هم بسیار مهم اند، ما باید تا چند سال دیگر زیرساخت های لازم برای سفر اربعین را در دو کشور ایران و عراق را رفع و رجوع کنیم، با بررسی های صورت گرفته مشخص شد پارکینگ ها باید توسعه یابند، عزیمت های امسال نسبت به سال قبل نشان می دهد که سفرها روند صعودی دارند و پیوسته بر حجم آن افزوده می شود، اما در رابطه با خدمات رایگان اربعین باید گفت که در داخل عراق، اسکان و تغذیه ای که جنبه مردمی دارند رایگان اند که مردم دو کشور ایران و عراق را شامل می شود، ما یک میلیون پرس غذا را به صورت روزانه پیش بینی کرده ایم و نیز 700 هزار اسکان، حمل و نقل نیز شامل اتوبوسهای شهرداری و تریلهای سپاه است که در داخل خاک عراق به صورت رایگان خدمات می دهند، در ایران 500 هزار پرس غذا در مرزها و 300 هزار اسکان رایگان در نظر گرفته شده و مسائل مربوط به بهداشت و درمان نیز رایگان خواهند بود.

مروارید استاندار ایلام

مروارید استاندار ایلام، در گفتگوی تصویری با برنامه تیتر امشب در خصوص اقدامات صورت گرفته در استان برای میزبانی بهتر از زائرین اربعین حسینی گفت: در مقایسه با سال گذشته کارهای متعددی در زمینه زیرساخت ها از جمله پارکینگ ها، کمربندی ایلام انجام شده است. همچنین در رابطه با موکب ها، حدود 120 موکب در اختیار شهرستان های مختلف قرار می گیرد. برخی ها مثل سپاه، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اقدامات بزرگتری انجام داده اند. در مورد پایانه ها نیز هیچ مشکلی نیست. آب به مقدار کافی هست. آب آشامیدنی به صورت لیوانی در اختیار زائرین قرار می گیرد. برنامه هایی مناسبی برای اتوبوس ها داریم. برنامه ریزی ها در مقایسه با سال گذشته بهتر بود. از طرفی مردم نیز از هفته پیش تردد می کنند. روزانه حدود 20 هزار نفر از مرز مهران عبور می کنند.
شریعتی استاندار خوزستان
شریعتی استاندار خوزستان نیز در ارتباط با برنامه گفت: تمهیداتی که در مرزهای شلمچه و چذابه انجام می شود به صورت کامل در اختیار زائرین محترم است. امکان رفت و آمد از خرمشهر تا شلمچه دایر است. خطوط ریلی ما این آمادگی دارند که از عمق کشور به سمت مرزهای ما مسافرین را جابجا کنند. پارکینگ هایی در خرمشهر و نقطه صفر مرزی برقرار است. 250 موکب در شلمچه برقرار است. پایانه مرزی آماده است و در وقت اضطرار با 36 گیت (دروازه) می تواند کارسازی بکند برای 20 هزار نفر و به حمدالله امکانات لازم برای زائرین در مرز شلمچه آماده است. در این چند روز نیز 73 هزار نفر تردد کرده اند. 60 گیت برای عراقی ها آماده کرده ایم که خدماتی را در آن طرف مرز ارائه بکنند. در مرز چذابه امروز جاده ای که ما به طور جدی تلاش کرده بودیم که به بهره برداری برسد، امروز آسفالت شد و مسیر رفت و برگشت از هم جدا شد. موکب ها در چذابه هم برقرار است و خدمات به زائرین محترم ارائه کنند. در مرز چذابه ما 37 هزار نفر را کارسازی کرده ایم که منتقل شده اند به کشور عراق و در این زمینه برای خدمات رسانی بهتر به زائرین محترم آقا اباعبدالله الحسین ما آمادگی کامل داریم.

قشقاوی معاون کنسولی وزیر امور خارجه
قشقاوی معاون کنسولی وزیر امور خارجه نیز در ارتباط تلفنی در خصوص آمار روادیدهای صادره گفت: تا به امروز یک میلیون ویزا صادر شده است. سال گذشته 400 هزار عدد بود که رشد بسیار خوبی را شاهد هستیم که حاصل برنامه ریزی خوب وزارت خارجه ایران و عراق و ستاد تسهیلات مطلقا ما آماده لغو روادید هستیم، این لغو فقط برای روزهای اربعین نیست، بلکه برای تمام ایام سال است، اما باید این عمل متقابل باشد. زائرین محترم امسال با گذرنامه معتبر و روادید معتبر تردد کنند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°