ابراز شگفتی رئیس مجلس مجارستان از دیدن تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:15 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۲۱۲۰۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
رئیس مجلس ملی مجارستان گفت: این نخستین سفر من به تهران است و در آن شاهد سازماندهی شهر تهران خصوصا با ابعاد و جمعیت بزرگ این شهر بودم که برای ما بسیار شگفت انگیز است.
ابراز شگفتی رئیس مجلس مجارستان از دیدن تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، لاسلو کوور امروز در حاشیه دیدار با شهردار تهران تصریح کرد: در ادامه گفت و گوهایی که در پاییز گذشته در شهر بوداپست داشتیم، امروز برای دومین بار در این ملاقات پیرامون همکاری های بین دو شهر گفتگو کردم.

وی با اشاره به رشد و ترقی شهر تهران گفت: این نخستین سفر من به تهران است و در آن شاهد سازماندهی شهر تهران خصوصا با ابعاد و جمعیت بزرگ این شهر بودم که برای ما بسیار شگفت انگیز است.

رئیس مجلس ملی مجارستان در ادامه افزود: صحبت همکاری تنها در زمینه تهران و بوداپست نیست، بلکه همکاری بین تهران و مجارستان است و امیدواریم از نظر اقتصادی هم بتوانیم همکاری داشته باشیم.

لاسلو کوور تاکید کرد: ما همکاری هایی در سطوح دانشگاهی و در زمینه تبادل دانشجو داریم. در این زمینه امیدواریم در آینده هم بتوانیم این تبادلات را گسترش دهیم و پرواز مستقیم بین پایتخت دو کشور برقرار کنیم تا به رشد توریسم نیز کمک کند.

محمدباقر قالیباف نیز در این دیدار گفت: این دومین ملاقات با رئیس مجلس ملی مجارستان بود که در آن مذاکراتی پیرامون گسترش همکاری های در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و خصوصا حمل و نقل شهری صورت گرفت.

وی افزود: با همکاری های سیاسی و نوع نگاه مشترکی که بین دو کشور وجود دارد، می توان ارتباطات خوبی بین تهران و بوداپست برقرار کرد. امیدوارم سفر رئیس مجلس مجارستان به تهران و ملاقات های صورت گرفته در حوزه های سیاسی و اقتصادی، سرفصل جدیدی در همکاری اقتصادی، فرهنگی، فنی و سیاسی برقرار کند.
شهردار تهران درخصوص تشدید آلودگی هوا در تهران تاکید کرد: اگر همه به وظایف خود عمل کرده بودیم، شاهد این آلودگی هوا در تهران نبودیم.

قالیباف با اشاره به یادداشت اینستاگرامی خود بیان کرد: همه باید به قانون احترام بگذاریم، به عنوان مثال اخیرا نمایشگاهی در تهران برگزار شد، درحالی که سرمایه گذاری های گسترده ای به منظور ساخت محل نمایشگاهی در تهران صورت گرفته تا این نمایشگاه ها را در داخل شهر برقرار نکنیم.

وی افزود: ضروری است که ترددهای حداقلی در سطح شهر داشته باشیم و توسعه حمل و نقل عمومی نیز اتفاق بیفتد تا هر سال شاهد تکرار موضوع آلودگی هوا نباشیم.
شهردار تهران ادامه داد: موضوع آلودگی هوا قابل حل و فصل است و امیدوارم بتوانیم این چالش بزرگ شهر را حل کنیم و در این زمینه مهمترین موضوعی که شهرداری وظیفه خودش می دانسته، توسعه حمل و نقل عمومی از جمله توسعه خطوط اتوبوسرانی، منظم کردن اتوبوس ها و توسعه خطوط مترو است.

قالیباف گفت: امیدوارم تا پایان سال و در ابتدای سال آینده بتوانیم هر هفت خط مترو تهران را راه اندازی کنیم که اتفاق بزرگی درخصوص توسعه حمل و نقل عمومی در شهر صورت می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °