جهانگیری: قطار توسعه کشور در مسیر صحیح قرار گرفته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:04 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۲۱۲۱۸۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
معاون اول رئیس جمهوری گفت: آنچه برای ملت بزرگ ایران مهم است اینکه روند توسعه و قطار توسعه کشور در مسیر بسیار صحیحی قرار گرفته است.
جهانگیری: قطار توسعه کشور در مسیر صحیح قرار گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا ،اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در آیین افتتاح کارخانه گندله سازی شماره 2 مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان افزود: این مسیر به علت درست انتخاب شدن به سرعت در حال پیشرفت است.
وی بیان کرد: ممکن است برای برخی که صرفا نقاط ضعف را می بینند خیلی نقاط قوت به چشم نیاید و من انکار نمی کنم که در مجموعه اقتصاد کشور نقاط ضعفی هم وجود دارد.
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: جامعه ای هستیم که به شدت نیازمند ایجاد اشتغال و بخش وسیعی از مردم نیازمند این هستند که به سرعت به مسائل معیشت شان بپردازیم و مشکلات معیشتی را برطرف کنیم.
جهانگیری اظهار کرد: مناطق زیادی از کشور هستند که نیازمند اقدامات توسعه ای بیشتر و کارهای مهمی در زمینه توسعه هستند.
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد:این موارد در کشور وجود دارد و این مسیرها را باید به سرعت در دستور کار قرار داده و به عنوان اولویت های کشور در نظر گرفت اما با همه این وجود سرعت توسعه کشور را نمی شود انکار کرد.
وی بیان کرد: در گذشته اگر یکی از این اتفاقات در کشور رخ می داد کار بزرگی به شمار می رفت.
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: بودجه دولت در هیچ یک از طرح های بزرگی که اخیرا در کشور افتتاح شده، نقش نداشته است و کسانی که فکر می کنند با بودجه دولت توسعه در کشور رخ می دهد باید این پنبه را از گوش خود بیرون آورند.
به گفته وی امروز شرکت های وابسته به بخش خصوصی و شرکت های غیر دولتی موتور توسعه کشور هستند.
جهانگیری توضیح داد: در کل کشور بودجه عمرانی دولت 22 هزار میلیارد تومان برای یکسال نیست و معنایش این است که در گوشه و کنار کشور کارهای توسعه ای توسط شرکت های عمومی در حال انجام است.
وی بیان کرد: این شرکت ها زمانی می توانند ادامه حیات دهند که مدیر بنگاه فکر کند در مقابل بهره وری از او سئوال خواهد شد و مدیر بنگاه احساس کند برای اینکه کالای تولیدی او با کیفیت و رقابت پذیر باشد از مدیر مسئولیت خواسته می شود و باید پاسخگو باشد.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: افتخارآمیز است که مدیری اعلام کند قیمت تمام شده از سال قبل ارزان تر شده و در سال جاری نیز این روند کاهش قیمت ادامه می یابد و در این صورت هر بنگاهی به یک بنگاه بین المللی تبدیل می شود.
وی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی از شرکت های مطرح در تراز بین المللی تعداد زیادی را دارد که بیشتر در بخش صنایع معدنی هستند.
جهانگیری افزود: یکی از مهمترین اولویت های کشور، توسعه صنعتی و معدنی است زیرا خداوند در ایران انرژی و ذخایر معدنی قرار داده و این پتانسیل ها در کنار نیروی انسانی تحصیلکرده و جوان می تواند در مسیر توسعه بسیار کارساز باشد.
جهانگیری گفت: می توان با اتکا به این موارد و با قدرت برنامه ریزی این بخش از صنعت کشور را به سطح بین اللملی رساند و آن را به صنایع ارزی تبدیل کرد و به همین اتکا می گوییم که می توانیم اقتصاد کشور را بدون نفت اداره کنیم.
وی بر ضرورت توجه واحدهای بزرگ صنعتی به مسئولیت های اجتماعی تاکید کرد و افزود: این مسئولیت در استان کویری و کم آب کرمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: می دانم که استان کرمان در موضوع آب آشامیدنی در شرایط دشواری از نظر کیفیت آب قرار گرفته و در این سفر با حضور وزیر نیرو تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.
وی همچنین با ابراز خرسندی از روند توسعه مجتمع گل گهر سیرجان گفت: بانک سپه از اواخر دهه 60 وارد پروژه های صنعتی و معدنی شد و از آن زمان تاکنون توسعه زیادی در این مجموعه و پیرامون آن رخ داده که باید از این بانک تشکر کرد.
معاون اول رئیس جمهوری امروز (دوشنبه) در آغاز سفر 2 روزه به استان کرمان به منظور افتتاح چند طرح بزرگ اقتصادی و عمرانی وارد شهرستان سیرجان شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت.
مجموعه ورزشی گل گهر نیز امروز با حضور جهانگیری در سیرجان افتتاح شد.
وزرای جهادکشاورزی، نیرو، ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان برنامه و بودجه و برخی معاونان وزرا در این سفر 2 روزه اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.
سفر به شهرستان های جنوب استان کرمان و افتتاح طرح های مختلف و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از دیگر برنامه های سفر 2 روزه معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°