وزیر امنیت هلند: شکست داعش، امنیت ما را به خطر می اندازد!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 24 مهر 1400
کد خبر : ۲۱۲۲۲۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۴
هلند اعلام کرد: شکست نظامی داعش در سوریه و عراق، سبب بازگشت بسیاری از تروریست های هلندی به این کشور می شود که می تواند تهدیدی واقعی برای امنیت این کشور باشد.
وزیر امنیت هلند: شکست داعش، امنیت ما را به خطر می اندازد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در گزارش وزارت امنیت و دادگستری هلند آمده است از سال 2012 تا اول نوامبر 2016 در مجموع حدود 270 جهادی (تروریست) به خارج از هلند سفر کرده اند که 44 نفر از آنان کشته شده و حدود 40 نفر به این کشور بازگشته اند اما همزمان با سخت تر شدن پیوستن به داعش در سوریه و عراق، خطر فزاینده ای وجود دارد که جنبش جهادی تمرکز خود را به خود کشور هلند معطوف کند.

بر اساس این گزارش، به رغم اینکه سطح تهدید احتمال حمله تروریستی در هلند در بازه یک تا پنج ، روی عدد چهار ایستاده است، شاخص خاصی که حمله ای تروریستی در حال وقوع است، وجود ندارد.

این گزارش افزود:« در صورتی که خلافت داعش با عملیات نظامی شکست بخورد یا سقوط کند انتظار می رود تعداد افراد مراجعت کننده افزایش یابد. افزایش مراجعت کنندگان احتمالا جنبش جهادی های داخلی را در هلند تقویت می کند و بنابراین تهدیدی را که به همراه دارد بزرگتر جلوه می دهد.»

بنابر این گزارش، جنبش جهادی هلندی که شامل چندصد عضو واقعی و چند هزار هوادار، در هلند، سوریه و عراق و نیز دیگر کشورهاست، به هم پیوسته اند. در ادامه این گزارش گفته شده است جهادی های هلند می توانند به درخواست های مکرر داعش و القاعده برای انجام خشونت های تروریستی در کشور خود پاسخ دهند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، این گزارش همچنین به تضاد شدید سیاسی همزمان با شکاف سیاسی میان احزاب راست افراطی و چپ افراطی در خصوص موضوعات بحث برانگیزی چون اسلام، مهاجران،ادغام و روابط ترکیه - اتحادیه اروپا اشاره می کند که ممکن است تهدید دیگری را برای امنیت هلند به دنبال داشته باشد و بستری برای اعمال خشونت افراد تنها ایجاد کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۴°    ۲۶.۷۹°