صادرات فرش اوج می گیرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:54 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۲۱۲۷۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
رئیس مرکز ملی فرش ایران از افزایش17 درصدی صادرات فرش دستباف ایران در 7 ماه گذشته خبر داد.
صادرات فرش اوج می گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمید کارگر گفت:: طبق آخرین امار گمرک در ٧ماهه نخست امسال بیش از ١٦٧میلیون دلار فرش دست بافت صادر شده که از لحاظ ارزش ١٧درصد و از نظر وزنی 11 درصد رشد داشته است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان این که ایران در حوزه فرش دو دسته بازار را در اختیار دارد گفت: اولین بازار بازارهای سنتی فرش دستبافت است که با برند فرش ایرانی به خوبی آشنا هستند. کشورهایی مانند آمریکا، آلمان و ایتالیا از فرش به عنوان یک کفپوش و عنصری از زندگی خود استفاده می‌کنند و به عنوان بازارهای آشنا با فرش ایرانی هستند.

رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: بخش دوم بازارها مربوط به بازارهای جدید که فرش دستبافت درزندگی آن‌ها نبوده و یا از فرش‌های رقبای ایران استقاده می‌کردند و خیلی با برند فرش ایرانی آشنا نیستند.
کارگر در ارتباط با بهبود وضعیت صادرات فرش دستبافت ایرانی افزود: فرش‌های ایرانی نیازمند حفظ بازارهای سنتی و تلاش برای حضور پر رنگ در بازارهای جدید است.

وی گفت: مرکز ملی فرش ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت هر دو اتفاق را دنبال خواهد کرد و با استفاده از ابزارهای مؤثر مانند اعزام هیات های تجاری، برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی و فرایند تبلیغات برای حفظ بازارهای قدیم و برای حضور و نفوذ در بازارهای جدید نیز تلاش کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°