ازسرگیری روابط تجاری ایران و ایتالیا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:01 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۲۱۳۲۷۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۶
ایران و ایتالیا روابط تجاری خود را از سر می گیرند، براساس اساس نفت و گاز، معدن، حمل و نقل، خودرو و ساختمان سازی از جمله بخش هایی هستند که در خصوص آنها (برای ایجاد رابطه و توسعه همکاری ها) با ایران صحبت شده است.
ازسرگیری روابط تجاری ایران و ایتالیا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه اینترنتی فرست آنلاین با اشاره به منافع گسترده ایتالیا در داشتن روابط با ایران نوشت: ایران کشوری با مردمانی با سطح درک بالا، کشوری بزرگ در زمینه تولید نفت، گاز طبیعی، تولید کننده محصولات پتروشیمی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی است که از پتانسیل زیادی برای توسعه در بخش های خدمات رسانی و گردشگری برخوردار است.

فرست آنلاین افزود: نفت و گاز، معدن، حمل و نقل، خودرو و ساختمان سازی از جمله بخش هایی هستند که در خصوص آنها (برای ایجاد رابطه و توسعه همکاری ها با ایران) صحبت شده است.

بر همین اساس، از تاریخ بیست و دوم تا بیست و ششم ماه نوامبر سال 2016، نمایشگاه تخصصی ایران در سالن نمایشگاه رم (پایتخت ایتالیا) افتتاح خواهد شد.

این اولین حضور تخصصی نمایشگاهی ایران در غرب از سال 1979 تا کنون است. در این نمایشگاه وزارت خانه ها و حدود صد و چهل شرکت ایرانی حضور خواهند داشت. علاوه بر برنامه های فرهنگی، دیدارهایی نیز با دویست شرکت ایتالیایی انجام خواهد شد.

این پایگاه اینترنتی نوشت: ایران در اولین حضور خود در غرب از سال 1979 تا کنون به عنوان بزرگترین کشور شیعه، ایتالیا و به ویژه رم را برای معرفی شرکت ها و فعالیت های تجاری خود انتخاب کرده است.

تهران در جستجوی فن آوری است و شرکای ایتالیایی آماده سرمایه گذاری های مشترک هستند.

توافق اخیر درباره برنامه هسته ای ایران و در ادامه آن، برداشته شدن تحریم های این کشور، حاکی از بازگشایی یکی از جذاب ترین بازارها میان اروپا و آسیا است که این بازار از پتانسیل های زیادی برخوردار است: صحبت از مبادلات تجاری هشتصد میلیارد دلاری نزد شرکت های اروپایی است.

پیش بینی شده است تا سال 2020 هشتاد فرودگاه جدید و سه هزار و پانصد هتل (در ایران) ساخته شود.

سالن ایران در نمایشگاه رم در صبح روز بیست و دوم ماه نوامبر سال 2016 و با حضور محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و کارلو کالندا وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا افتتاح خواهد شد.

در این نمایشگاه 140 شرکت ایرانی فعال در بخش های مهم اقتصادی، دوازده بانک و پنج وزارت خانه در مساحتی بیش از هفت هزار متر مربع حضور خواهند داشت.

دیدارهایی نیز با دویست شرکت و چهارده بانک ایتالیایی انجام خواهد شد. طرف های ایتالیایی آماده شنیدن برنامه ها و پیشنهادهای شرکای خود هستند. برقراری مجدد روابط تجاری با تهران می تواند منجر به منافع فوری در بخش نفت و نیز خودرو شود که به علت اعمال تحریم های بین المللی، بیش از دیگر بخش ها لطمه دیده است.

علاوه بر این، پیش بینی شده است، سرمایه گذاری های گسترده ای نیز در بخش های معدن و حمل و نقل انجام شود.

در همین زمینه، پیئرو پیچینتی مدیر نمایشگاه رم و پیشگام در برقراری روابط تجاری با ایران، گفت: اولین هدف، برقراری ارتباط شرکت های ما با واقعیتی است که در این واقعیت، امکان توسعه و پیشرفت وجود دارد. به طور یقین،‌ این تحرکات با رعایت قوانین انجام خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °