روی خط خبر- مظهر اقتدار ملت ها در دریا، اهتزار پرچم ملی روی ناوگان دریایی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:05 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۲۱۴۳۷۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت حفظ امنیت کشتی های تجاری، تصریح کرد: اکنون هرجا که کشتی های ایرانی حضور داشته باشند، ناوگان نیروی دریایی نیز حضور دارد.
روی خط خبر/ مظهر اقتدار ملت ها در دریا، اهتزار پرچم ملی روی ناوگان دریایی است

به گزارش پایگاهاطلاع رسانی شبکه خبر، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد تمامی تجهیزات نیروی دریایی در داخل کشور تولید می شود.

دریادار سیاری که همزمان با هفته نیروی دریایی در برنامه روی خط خبر عصر چهارشنبه شبکه خبر حضور یافته بود، درباره پیشرفت های نیروی دریایی در عرصه تولید تجهیزات مورد نیاز گفت: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ما بطور کامل وابسته به بیگانگان بودیم، اما به لطف خداوند در حال حاضر هم از نظر تجهیزات و هم از لحاظ نیروی انسانی در جایگاه نخست منطقه قرار داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به حضور ناوگان دریایی ایران در نقاط دور دست جهان تصریح کرد: امروز ما در خلیج عدن چنان حضوری داریم که به کشورهای دیگر نیز می توانیم از نظر تامین امنیت کمک کنیم.

دریادار سیاری افزود: دریانوردی در شرایط اقیانوسی نیاز به استانداردهای خاصی دارد که نشان دهنده توانمندی دریایی کشورهاست و اکنون ما از این توانمندی برخورداریم.

دریادار سیاری

سیاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور استراتژیک نیروی دریایی در آب های بین المللی، تصریح کرد: ما با منابع متعددی در دریاها مواجه ایم که باید در مسیر توسعه کشور از آنها بهره برداری کنیم.

فرمانده نیروی دریایی افزود: در زمینه های تامین غذا، تجارت، منابع معدنی و ... منافع بسیاری برای کشور ما وجود دارد که باید از همه آنها تا بیشترین حد ممکن استفاده شود و این امر مستلزم وجود امنیت است.

سیاری تاکید کرد بدون داشتن قدرت دفاعی، داشتن امنیت نیز ممکن نیست.

فرمانده نیروی دریایی با اشاره به حضور کشتی های تجاری ما در نقاطی مانند خلیج عدن، گفت: برای تامین امنیت این کشتی ها آیا باید دست به دامن کشورهای دیگر شویم تا آنها ما را استثمار کنند؟ کشورهایی که دست نیاز به سوی دیگران دراز کرده اند، فاقد اقتدارند و اگر ما نیز چنین می کردیم، عزتی نداشتیم.

سیاری ادامه داد: حضور ناوگان دریایی ایران در نقاط مختلف جهان و تامین امنیت برای کشتی های تجاری باعث افتخار ماست و همانطور که دیگران می آیند و در آب های آزاد نزدیک کشور ما دریانوردی می کنند، ما هم توانمندی این را داریم که در آب های آزاد جهان حضور یابیم.

فرمانده نیروی دریایی با بیان اینکه ما اکنون در اقیانوس آرام، دریای جنوبی چین، مدیترانه، دریای سرخ و برخی نقاط دیگر حضور داریم تلاش می کنیم تا گستره حضور خود را تا غرب اقیانوس اطلس افزایش دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°