ادای دین مارادونا به فرمانده فیدل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:40 - شنبه 25 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۲۱۴۷۷۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
دیگو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین در مراسم وداع با فیدل کاسترو حضور یافت. او که زندگی اش را مدیون فیدل کاسترو است در سخنانی حماسی از فرمانده انقلاب کوبا تمجید کرد.
ادای دین مارادونا به فرمانده فیدل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خاکستر کاسترو که بر روی یک یدک کش که توسط یک جیپ نظامی حمل میشد قرار داشت، یک سفر تقریبا یک هزار کیلومتری را انجام داد تا میلیون ها نفر از مردم کوبا که در کنار جاده ها و یا در میدان های روستاها و شهرها صف کشیده بودند، از وی خداحافظی کنند.

از جمله چهره های شاخصی که برای وداع با قهرمان مبارزه با استکبار در امریکای لاتین خود را به سانتیاگو رسانده بودند، دیه گو آرماندو مارادونا بود که فیدل را پدر دوم خود خواند.

وداع مارادونا با فرمانده فیدل

مارادونا هنگام ورود به کوبا با بیان اینکه شنیدن خبر مرگ فیدل برای او شوک آور بود، تصریح کرد: من بعد از خدا زندگی ام را مدیون فرمانده فیدل هستم.

مارادونا که تصویر چه گوارا و فیدل کاسترو را روی پاهایش خالکوبی کرده، افزود: فرمانده فیدل نماد همه مردمانی است که برای شرف و غرور خود مبارزه می کنند و دست از آن نمی کشند. او از معدود سیاستمدارانی است که من دوستشان دارم.

اسطوره فوتبال آرژانتین گفت: کسانی که فکر می کنند با مرگ فرمانده، کوبا و مبارزان راه او ضعیف می شوند سخت در اشتباهند، چون میراث بزرگ فرمانده پابرجاست و ما هرگز به آن خیانت نخواهیم کرد.

مارادونا با طعنه به غیبت رئیس جمهور کشورش در مراسم فیدل کاسترو گفت: مهم نیست. میلیونرها هیچوقت مثل مردم واقعی فکر و رفتار نمی کنند. بگذارید آنها سرگرم تفریحشان باشند اما به میلیون ها نفر از مردمی نگاه کنید که مثل من حاضرند سربازی برای میراث فرمانده باشند و افسانه او را همیشه در قلبهایشان حفظ خواهند کرد.

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، دیلما روسف و موارلس از جمله سیاستمداران حاضر در مراسم وداع با فیدل کاسترو هستند و از صبح امروز در شهر سانتیاگو حضور یافته اند.

قرار است خاکستر کاسترو در کنار قبر «خوسه مارتی» قهرمان استقلال کوبا در قبرستان 'سانتا ایفیخنیا' شهر سانتیاگو به خاک سپرده شود.


دانلود

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°