مجازات حبس ابد برای تصادف منجر به فوت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:55 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۲۱۴۸۱۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
روزنامه گاردین نوشت: انگلیس برای رانندگانی که موجب کشته شدن دیگران می شوند، حبس ابد در نظر می گیرد.
مجازات حبس ابد برای تصادف منجر به فوت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبردرپایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی گاردین آمده است: بر اساس طرحی که وزرای انگلیس ارائه کرده اند، افرادی که با رانندگی پرخطر خود موجب مرگ دیگران می شوند با مجازات حبس ابد مواجه خواهند شد. رانندگانی که با سرعت زیاد، کورس گذاشتن در خیابان یا صحبت کردن با تلفن همراه حین رانندگی موجب مرگ افراد دیگر می شوند مانند کسانی که متهم به قتل هستند، مجازات خواهند شد.
حکم متخلفانی که با رانندگی بدون دقت بر اثر نوشیدن الکل یا مصرف مواد مخدر موجب مرگ فردی شوند، نیز حبس ابد خواهد بود، این در حالی است که چنین متخلفانی در حال حاضر نهایتا چهارده سال زندانی می شوند.
وزارت دادگستری نظرات مختلف را درباره این که آیا باید این محکومیت را افزایش داد یا خیر بررسی خواهد کرد.
در این طرح همچنین برای رانندگان بی دقتی که موجب وارد شدن جراحات جدی به دیگران می شوند جرم جدیدی در نظر گرفته شده است که نهایتا سه سال زندان است. همچنین پیشنهاد داده شده است حداقل زمان ممنوعیت رانندگی برای رانندگانی که موجب مرگ دیگران شده اند افزایش یابد.
در سال 2015، صد و بیست و دو نفر که به علت رانندگی پر خطر موجب مرگ فرد دیگری شده بودند به زندان محکوم شدند و 21 نفر نیز که با علت مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر با بی دقتی در رانندگی موجب کشته شدن فرد دیگری شده بودند، به زندان محکوم شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°