شرایط بخشودگی و معافیت مشمولان غایب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۲۱۴۹۳۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
شرایط بخشودگی و معافیت مشمولان غایب دارای فرزند معلول اعلام شد.
شرایط بخشودگی و معافیت مشمولان غایب

به گزارش پایگاه اظلاع رسانی شبکه خبر، سردار کریمی افزود: مجوز لازم برای مشمولان غایبی که دارای فرزند معلولند، اخذ شده است؛ این در حالی است که پیش از این، مشمولان یاد شده از چنین مزیتی برخوردار نبودند و این موضوع برای سایر مشمولان اجرا می شد.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات و هزینه های فرزندان معلول و مشکلات پدران آنان برای اعزام به سربازی، شرایطی فراهم شد تا غیبت این قبیل مشمولان بخشیده شود.
سردار کریمی با بیان اینکه اجرای این طرح حرکت خوبی است به فرآیند انجام این طرح اشاره کرد و گفت: ابتدا باید میزان و شدت معلولیت فرزند مشمولان مورد نظر در بهزیستی مطرح شود و چنانچه تشخیص داده شد که معلولیت در حد شدید است باید در شورای پزشکی نیروی انتظامی نیز مورد بررسی قرار گیرد که در صورت تایید ، فرد می تواند از معافیت سربازی استفاده کند.
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اضافه کرد: این طرح پیش از این برای افراد غیر غایب اجرا می شد اما از این پس برای مشمولان غایب هم اجرا می شود.
سردار کریمی همچنین خاطرنشان کرد: اجرای این طرح برای نخستین بار به استان ها اعلام شده است و افراد باید برای ثبت تقاضای خود به مراکز پلیس 10+ مراجعه کنند؛ البته پیش از این باید به بهزیستی استان های خود برای بروز رسانی اطلاعات فرزند خود مراجعه کرده باشند.
به گفته وی، غیبت مشمولان دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان با تایید نوع و شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی و شورای پزشکی رده های وظیفه عمومی، مانع رسیدگی به درخواست معافیت آنان نخواهد بود.
جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه گفت: اجرای این طرح به استان ها اعلام شده و متقاضیان باید برای ثبت تقاضای خود به مراکز پلیس 10 + مراجعه کنند، البته پیش از این باید به بهزیستی برای به روزرسانی اطلاعات فرزند خود مراجعه کنند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۸۴°