نوسان بهای نفت در بازار آسیا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:43 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۲۱۵۴۳۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷
در آستانه دیدار تولیدکنندگان عضو و غیر عضو اوپک که بازار به آن برای تحقق یافتن کاهش عرضه امید بسته است، بهای نفت روز جمعه در بازار آسیا نوسان پیدا کرد.
نوسان بهای نفت در بازار آسیا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در معاملات الکترونیک صبح امروز بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه ژانویه با شش سنت افزایش، 50 دلار و 91 سنت معامله شد.
اما بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه فوریه هفت سنت کاهش یافت و به 53 دلار و 83 سنت رسید.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت «اوپک» پس از دستیابی به توافق در مورد کاهش تولید خود در تاریخ 30 نوامبر، اکنون تلاش می کند متحدان خود را متقاعد کند که آنها نیز به نوبه خود تولید خود را 600 هزار بشکه در روز کاهش دهند.
نشست کشورهای تولیدکننده عضو و غیر اوپک قرار است روز شنبه در وین برگزار شود.
توافق 30 نوامبر بهای نفت را 15 درصد افزایش داد اما تردید دوباره بازارها به عملی شدن این توافق قیمت را کمی کاهش داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، جفری هالی تحلیل‌گر «اوآندا» با اشاره به این ضرب المثل که «شیطان همیشه در جزییات است» گفت: دیدار روز شنبه پیرامون جزییات مربوط به کاهش تولید هر یک از تولیدکننده‌ها خواهد بود.
دفتر مشاوره‌ای پلاتس Platts اعلام کرد: تولید اوپک ماه نوامبر برای ششمین ماه پیاپی افزایش یافت و به میزان بی سابقه 33 میلیون و 860 هزار بشکه در روز رسید.
پلاتس افزود:این مسئله چالشی را که اوپک برای اجرای تصمیم کاهش تولید با آن مواجه است، نمایان می کند.
برخی از اعضای اوپک به نظر می رسد پس از اجرای توافق حاصل برای کاهش تولید که قرار است از اول ژانویه باشد، تولید خود را به حداکثر یا نزدیک به حداکثر رسانده‌اند.
پنجشنبه در پایان معاملات بازار نیویورک، هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با یک دلار و هفت سنت افزایش، 50 دلار و 84 سنت به فروش رفته بود.
در بازار لندن نیزهر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 89 سنت افزایش، 53 دلار و 89 سنت معامله شده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۵°