تاکید وزیر صنعت بر ایجاد بستر مناسب سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:30 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۲۱۵۴۸۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲
وزیر صنعت، در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی گفت : بسترهای مناسب برای حضور سرمایه گذاران ایجاد شود.
تاکید وزیر صنعت بر ایجاد بستر مناسب سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا نعمت زاده در این گردهمایی یک روزه که با حضور معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت ومعاونان ومدیران استانی برگزار شد، تاکید کرد: وظیفه داریم در مناطق کمتر برخوردار و مناطق مرزی اشتغالزایی کنیم و طرحی برای اشتغالزایی و ماندگاری در این مناطق به دولت ارایه شده است تا باعث رونق اقتصادی در مرزهای کشور شود.

وزیر صنعت،معدن وتجارت افزود: یکی از وظایف مدیران تامین امکانات است و یکی از همین امکانات نیز تامین منابع مالی است بنابراین اگر مدیران در میدان عمل به
دیگران کمک کنند سرمایه نیز می آید.

نعمت زاده با بیان اینکه شهرک های صنعتی از آنجا که وابسته به دولت نیستند ، امکان تامین مالی مناسبی دارند، ادامه داد: یک امتیاز شهرک های صنعتی آن است که به منابع داخلی متکی هستند بنابراین هر یک ریال آن باید مناسب وبهینه هزینه شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین خدمات زیرساختی، آبرسانی، ایجاد و نگهداری معابر، آسفالت ریزی، درختکاری و... باید در اولویت باشد و به طور مناسب و صحیح انجام شود.

نعمت زاده در بخش دیگری تاکید کرد: مدیران شهرک ها باید با بازدید از صنایع مستقر در شهرک ها به صاحبان صنایع مشاوره دهند.

وی آموزش را یکی از موارد خدماتی در شهرک های صنعتی برشمرد و افزود: برای رسیدن به توسعه باید به موضوع آموزش جدی و کاربردی پرداخته شود و همچنین اثربخشی آموزش از تشریفات آن مهمتر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: سرانه آموزشی در بخش صنایع کوچک و متوسط کم است اما در صنایع پیشرفته سالانه تا 60 نفرساعت دوره های آموزشی برگزار می شود.

محمدرضا نعمت زاده خطاب به مدیران عامل شهرک های صنعتی اظهار کرد: باید کمک کنیم تا واحدهای صنعتی در تشکل های مختلف از جمله طرح توسعه خوشه های صنعتی فعالتر شوند.

وی ادامه داد: در بحث فروش نیز باید خدمات مشاوره ای به صاحبان صنایع مستقر در شهرک های صنعتی ارایه شود.

یزدانی : نظارت بیشتر بر حفظ ونگهداری زیرساخت های عمرانی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران هم در این گردهمایی یک روزه ضمن تشریح اقدامات سازمان در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل خواستار نظارت بیشتر مدیران بر حفظ ونگهداری زیرساخت های عمرانی در شهرکها ونواحی صنعتی شد.

علی یزدانی بازدید از زیر ساخت های عمرانی 250 شهرک وناحیه صنعتی تا پایان سال را از برنامه های اصلی سازمان اعلام کرد وگفت: علاوه بر بازدید مسئولان کشوری، همه مدیران شرکت های استانی هم باید به صورت مستمر بر وضع شهرکهای و نواحی استان نظارت کنند و به صیانت از سرمایه های هزینه شده حساس باشند.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه با تاکید بر تعامل موثر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی در جهت بهبود فضای کسب وکار، ایجاد رونق در تولید و همچنین رفع دغدغه های صنعتگران خاطرنشان کرد: شرکت شهرکهای صنعتی همچنین باید بیش از گذشته توسعه و بهبود زیرساخت ها و آماده سازی آن برای واحدهای صنعتی را در دستور کار خود قراردهند زیرا سرمایه گذاران و مدیران واحدهای تولیدی برای بهره مندی از امکانات و زیرساخت ها در شهرکهای صنعتی مستقر شده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین با اشاره به کاهش هزینه های جاری و استفاده بهینه در صرف اعتبارات عمرانی تصریح کرد: کارگروه های استانی در جهت اصلاح قیمت گذاری اراضی صنعتی شهرکها و نواحی صنعتی در استان ها تشکیل شود و پیشنهادهای خود را سریعتر در زمینه اصلاح نظام قیمت گذاری اراضی صنعتی با رعایت وضع مناطق کمتر برخوردار وتوسعه یافته ارائه کنند.

یزدانی در ادامه خطاب به استانها ضمن تاکید بر تعامل موثر با بانک ها افزود: شرکت های استانی باید در هر استان وضع واحدهای صنعتی که درسایت بهین یاب ثبت نام کرده و در کارگروه رفع موانع تولید مصوب شده اند، پیگیری کنند تا با همکاری با نک ها بتوانند از تسهیلات طرح رونق بهره مند شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انعقاد 17 تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان های دولتی تصریح کرد: ایجاد اشتغال در مناطق روستایی ، ترغیب بنگاه های صنعتی کوچک به حضور در فرابورس وبهره مندی از مزایای بورس کالا ، توانمندسازی واحدهای صنعتی با برگزاری دوره آموزشی، تشکیل کنسرسیوم های صادراتی نیزاز جمله موضوعاتی است که باید در استان ها با جدیت دنبال شود.

یزدانی همچنین بر تشکیل شورای فرهنگی در همه استانها و پیگیری موضوع های مرتبط با مسائل امر به معروف ونهی از منکر و شورای اطلاع رسانی نیز تاکید کرد.

در این گرهمایی یک روزه معاونان ومدیران مستقل سازمان ضمن تشریح برنامه ها و اقدامات انجام شده در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل خواستار همکاری جدی شرکت های استانی در تحقق سیاست های حمایتی سازمان از واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط نظیر برگزاری 160 هزار دوره آموزشی برای صنعتگران مستقر در شهرکها توسعه خوشه های کسب و کاردر سطح کشور ، نوسازی وبهسازی واحدهای صنعتی کوچک و...شد.

همچنین در حوزه تکمیل و کیفی سازی زیر ساخت های عمرانی شهرکهای صنعتی ، ضرورت واگذاری اراضی صنعتی مطابق طرح مصوب شهرسازی وصیانت سرمایه های صرف شده در شهرکها ونواحی صنعتی نیز مورد تاکید قرارگرفت.

در این گردهمایی همچنین با اشاره به بارگذاری سامانه اطلاعات مکانی در 768 شهرک وناحیه صنعتی به موضوع هایی مانند مدیریت دانش ، تکمیل سامانه اطلاعات مکانی همه شهرکها نواحی صنعتی ،سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی پرداخته شد.

همچنین در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور یونس ژائله کار آفرین برتر و صادرکننده ممتاز صنعت غذایی کشور در سال 95 نیز به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه کار آفرینی پرداخت و تجارب خود را در اختیار حاضران قرارداد و پاسخگویی سوالات مطرح شده در این حوزه بود.
همچنین در این گردهمایی با حضور معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت از عظیمی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد به دلیل اقدامات وعملکرد مطلوب
در سال 94 تقدیر ولوح یادبودی به وی اعطا شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°