تسهیلات ویژه برای حمایت از صادرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:53 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۲۱۵۶۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از تسهیلات ویژه برای حمایت از صادرات محموله‌های کوچک‌مقیاس خبر داد.
تسهیلات ویژه برای حمایت از صادرات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، صالح‌ آبادی گفت: این تسهیلات برای صادرات پسته، کشمش، خرما و برخی از محصولات کشاورزی است و تاکنون برای ۱۹۸ واحد صادراتی تسهیلات پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران افزود: حمایت از صادرات را باید کار ویژه این بانک دانست که این مهم به کمک ارائه تسهیلات ارزی و ریالی، استفاده از خطوط اعتباری و همچنین ارایه خدمات مشاوره و اطلاع‌رسانی محقق شده است.
صالح‌آبادی درباره تسهیلات برای آغاز فعالیت‌های تولیدی این بانک پس از دریافت طرح و بررسی‌های توجیهی گفت: این بانک حاضر است سرمایه اولیه طرح تولیدی را پرداخت کند و با توجه به زمان احداث و دوره بازپرداخت اقساط وام، در نهایت اقساط آن بین ۸ تا ۱۰ سال بازپرداخت خواهد شد.
اوگفت: برای سرمایه در گردش نیز قراردادهایی یکساله منعقد شده و بازپرداخت اقساط نیز یکساله است؛ این در حالی است که با توجه به سرمایه بانک که نزدیک به ۸۰ درصد آن ارزی است، همین حجم به صورت ارزی پرداخت و همین رقم نیز به صورت ارزی دریافت می‌شود.
او درباره صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه گفت: روابط پایدار و بلندمدت با کشورهای همسایه یکی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌آید و به این منظور در حال تکمیل خطوط اعتباری با کشورهای همسایه هستیم که از آن جمله می توان از تأمین مالی خط انتقال برق ارمنستان به ایران خبر داد که در بانک توسعه صادرات به کمک خط اعتباری بانک مرکزی در حال انجام است.
او افزود: درباره عراق نیز هم اکنون خط اعتباری ۲۰۰ میلیون دلاری برقرار شده که به کمک آن صادرات خدمات فنی – مهندسی به این کشور همسایه نیز مورد حمایت قرار گرفته است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان و تولیدکنندگان کوچک و متوسط هم اشاره کرد که در ادبیات رایج اقتصادی به SME ها مشهور هستند و گفت: درباره صادرات محموله های کوچک مقیاس تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته ایم که از از آن جمله می توان از صادرات پسته، کشمش، خرما و برخی از محصولات کشاورزی نام برد.
او گفت: تاکنون ۳۸۸۴ میلیارد ریال اعتبار برای ۱۹۸ واحد صادراتی به این بخش از صادرات تسهیلات پرداخت شده که با مقرراتی که بانک مرکزی تسهیل کرده، فضای خوبی در این بخش از صادرات ایجاد شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°