ربیعی: 10میلیون کارگر حاشیه نشین بیمه شدند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:55 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۲۱۷۰۹۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی گفت: 10 میلیون کارگر حاشیه نشین شهری که هیچ حمایت درمانی نداشتند زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.
ربیعی: 10میلیون کارگر حاشیه نشین بیمه شدند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی ربیعی امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: از این نظر گام های خوبی برداشته شده و امروز هزینه درمان در روستاها به هفت تا 10 درصد رسیده است در حالی که در گذشته 70 درصد هزینه های درمان را روستائیان متقبل می شدند.


وی با بیان اینکه تا پایان سال هیچ خانواده 2 معلول بی خانه نخواهیم داشت، افزود: در آینده نیز خانه دار کردن خانواده های معلول و سرپرست خانوار را دنبال می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 700 هزار شغل در کشور ایجاد کردیم، گفت: با وجود این، وضعیت اشتغال در کشور قابل ملموس نیست و حتی برخی که از دولت نیز پول می گیرند می گویند که از نظر اشتغال در کشور کاری انجام نشده است.


وی افزود: با جرات و اطمینان می گویم که امسال، سال شکوفایی دولت است و سال 96، سال جهش اقتصادی خواهد بود.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است، گفت: هنوز هم برخی از اقشار جامعه قدرت خرید کمتری دارند که این قابل قبول نیست باید در این راستا اقداماتی اساسی انجام دهیم.


وی با بیان اینکه از جایی برداشت و در مکانی دیگری هزینه کردن اقدامی درست نیست افزود: باید برای افزابیش قدرت خرید مردم کارهای اساسی و زیربنایی و با برنامه انجام شود تا منجر به افزایش درآمد اقشار مختلف شود.

ربیعی اشاره ای به سیاست های رفاهی در طول دولت یازدهم کرد و افزود: افزایش حقوق ها، افزایش پرداختی مستمر بگیران را داشته ایم این در حالی است که در گذشته شکاف 67 درصدی در این امر ایجاد شده بود.


وی اظهار کرد: هزار میلیارد تومان اعتبار برای از بین بردن شکاف حقوق بگیران از جمله بازنشستگان و سایر گروه ها در نظر گرفته شده است.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بنیه های اقتصادی را مقاوم کرده ایم افزود: در طول دولت یازدهم اقدامات خوبی انجام داده ایم و آمارها نیز این امر را نشان می دهند.

وی اظهار کرد: هم اکنون اقتصاد در کشور رونق گرفته ومی چرخد اما متاسفانه عده ای می گویند کاری انجام نشده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی پنجشنبه شب وارد بجنورد شد.


علی ربیعی که به عنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این استان انتخاب شده است، علاوه بر حضور در نشست یاد شده، در جمع کارآفرینان استان در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد هم سخنرانی می کند.


مهر ماه امسال هم، علی ربیعی به استان خراسان شمالی رفت و در این سفر در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی شرکت و آخرین وضعیت صنایع و بخش های مختلف تولیدی و اقتصادی استان در راستای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی بررسی کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°