درخواست برندگان صلح نوبل از سازمان ملل: به داد مسلمانان میانمار برسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۲۱۷۹۹۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
شماری از برندگان جایزه صلح نوبل روز پنجشنبه در نامه ای سرگشاده مداخله سازمان ملل را در خصوص سرنوشت اقلیت مسلمانان روهینگیا در میانمار خواستار شدند.
درخواست برندگان صلح نوبل از سازمان ملل: به داد مسلمانان میانمار برسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برندگان جایزه صلح نوبل همچنین از انفعال آنگ سان سوچی، رهبر میانمار که خود نیز از برندگان جایزه صلح نوبل است، انتقاد کردند.
این افراد در نامه ای سرگشاده به شورای امنیت سازمان ملل متحد که خبرگزاری فرانسه نسخه ای از آن را به دست آورده است، تاکید کردند «فاجعه ای انسانی که به پاک سازی قومی و جنایت علیه بشریت شباهت دارد، در میانمار در جریان است».
در هفته های اخیر بیش از 27 هزار تن از اقلیت مسلمان تحت شکنجه و آزار و اذیت میانمار از عملیات ارتش این کشور در شمال غرب کشور گریخته اند. ارتش میانمار در پاسخ به حمله گروه های مسلح به پست های مرزی دست به این عملیات زده است.
این آوارگان که به بنگلادش گریخته اند، آزار و اذیت ارتش میانمار، تجاوزهای جمعی، قتل ها و شکنجه و ... ارتش میانمار را محکوم کرده اند.
نامه برندگان جایزه صلح نوبل خاطر نشان می کند شاهدان قربانیان اعلام کرده اند روهینگیاها از تحت شکنجه ترین اقلیت های جهان هستند».
امضا کنندگان نامه اعلام کرده اند «برغم درخواست های مکرر از آنگ سان سوچی برای تضمین حقوق شهروندی کامل اقلیت مسلمان روهینگیا، او اقدامی نکرده است و نویسندگان نامه از وی ناامید شده اند».
نویسندگان نامه سازمان ملل متحد را ترغیب کرده اند بر دولت میانمار فشار وارد کند تا «همه موانع را برای ارسال کمک های بشردوستانه برای روهینگیاها بردارد».
آنها همچنین «تحقیق بین المللی مستقلی را درباره سرنوشت این اقلیت مسلمان» خواستار شده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °