رقص صهیونیست ها در بحرین و هزار پیامد ناگوار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:43 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۲۱۸۰۷۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
روزنامه الکترونیکی رأی الیوم نوشت: تجار بحرینی که میزبان هیات خاخام های افراطی یهود در منامه بودند و در جشن عید «هانوکا»ی یهودیان شرکت داشتند به خاطر اشتباه شان عذر خواهی کردند.
رقص صهیونیست ها در بحرین و هزار پیامد ناگوار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه اینترنتی این روزنامه چاپ لندن در سرمقاله خود نوشت: در بحرین هیاهوی بزرگی برپاست اما این هیاهو این بار ملی گرایانه است نه طایفه ای و درخصوص سفر« مبهم و پیچیده» هیأت تجاری یهود به منامه پایتخت این کشور و انتشار ویدئوهایی از خاخام های افراطی یهود است که عید «هانوکا» را در این کشور جشن گرفتند و ترانه هایی در بحرین خواندند که یادآور ساخت «معبد هیکل» است. این ویدئوها همانند آتشی در خرمن، هیاهوی زیادی در پایگاهای ارتباط جمعی برپا کرد.

این منبع افزود: اطلاعات درباره سفر این هیأت به منامه اندک است و اغلب این اطلاعات از جانب نظام اشغالگر اسرائیل بیان شده است و هیچ یک از دستگاههای رسمی بحرین آنرا تأیید یا تکذیب نکرده اند که آیا سفر این هیأت تجاری که از اتاق بازرگانی منامه دیدن کردند از فلسطین اشغالی آمده اند یا از مناطق دیگر.

وزارت بازرگانی بحرین نیز به این گفته بسنده کرد و گفت :سفر این هیأت تجاری هیچ ارتباطی به او یا دعوت از آنها نداشته است.

سخنگوی اتاق بازرگانی بحرین اعلام کرد: کسانیکه از این هیأت دعوت کردند گروهی از«تجار» بحرینی بودند و دعوت رسمی دولتی نبوده است.

برخی از روزنامه های بحرینی اعلام کردند: این هیأت نماینده جنبش افراطی یهودیان «حباد» به شمار می رود که دارای گرایش های قوی«صهیونیستی» است و خواستار ساخت معبد «هیکل سلیمان» در مکان کنونی مسجد الاقصی است.

یکی از بازرگانان برجسته بحرین که میزبان این هیأت یهودی در مجلس اش بود و در بین شرکت کنندکان در جشن رقص وپایکوبی با اعضای این هیأت حضور داشت از دعوت آنها اعلام برائت و پیشیمانی کرد که سخنان وی در یک روزنامه بحرین منتشر شد.

این بازرگان برجسته بحرین تأکید کرد: از مردم فلسطین و مسئله عادلانه اش حمایت می کند و مخالف هرگونه عادی سازی روابط با نظام اشغالگر اسرائیل است.

اگر چه خوش رقصی تجار بحرینی با ساز صهیونیستی پتکی بر همه آرزوهای هزاران کودک فلسطینی بود اما باعث متحد کردن دو طایفه شیعه وسنی در دشمنی با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی وهمچنین راه اندازی فعالانی از دو طایفه برای نوشتن طوماری بود که هزاران نفر آنرا امضا کنند. امضا کنندگان این طومار نیز شامل شخصیت ها، نمایندگان، بازرگانان، سیاستمداران و روزنامه نگارانی از طیف های مختلف مذهبی بحرین بود.

این روزنامه در ادامه این مطلب نوشت: ‌مردم بحرین همانند دیگر مردم کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای آزادی فلسطین از دست اشغالگران اسرائیل برای حقوق مشروع دو ملت عربی و اسلامی مطلقا چانه زنی نمی کنند و تمام اشکال عادی سازی روابط با اسرائیل را رد می کنند و همچنین با شهرک سازی و یهود سازی قدس اشغالی مخالفت می ورزند.

این در حالی است که حکومت های کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در قالب ایران هراسی، اقدامات عادی سازی روابط با اسرائیل را در پیش گرفتند و با این رژیم تحت عنوان منافع مشترک در مقابله با خطر ایران، روابط علنی و محرمانه برقرار کردند.

ظاهرا رژیم اشغالگرد قدس که دستش به خون هزاران نفر آغشته است زیر میز مذاکرات تجاری با تجار بحرینی مخفی شده است. جداسازی حساب تجار بحرینی از موضع مردم بحرین علیه اشغالگریهای اسراییل هدیه مردم بحرین به مردم فلسطین است واهمیت موضع ملی شرافتمدانه مردم بحرین مشخص می شود.

اسرائیل اشغالگر به علت سیاست های تجاوزکارانه، نژاد پرستی و توسعه طلبانه اش با انزوای بین المللی روبرو است که این به ضرر نگهبانان سرزمین رباط (فلسطین) است کسانیکه از این سرزمین پاک و مقدساتش در زمان تحقیر اعراب دفاع می کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°