بانکداری اسلامی به مغرب رسید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:10 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۲۱۸۷۱۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۷
کشور مغرب مجوز تاسیس پنج بانک اسلامی موسوم به بانک های مشارکتی را با اعتبارات « حلال» و حساب های مطابق با قوانین اسلامی که راه اندازی آن به سبب پیچیدگی روند پذیرش مقررات آن به تاخیر افتاده بود، صادر کرد.
بانکداری اسلامی به مغرب رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، براساس بیانیه ای که بانک مرکزی مغرب منتشر کرد،‌ سه بانک دیگر متعارف نیز اجازه دارند که به مشتریان خود محصولات بانکی مشارکتی عرضه کنند.

این بیانیه تصریح کرد: یک کمیته ویژه وابسته به شورای عالی علما «نخستین نهادی خواهد بود که صلاحیت دارد در خصوص مطابقت محصوالت بانکداری مشارکتی» فتواهایی صادر کند.

بانکداری اسلامی که مطابق با قوانین اسلامی بنا نهاده شده است توسل به بهره،‌ سفته بازی و سرمایه گذاری های حرام ( قمار، مشروبات الکلی ،‌ جنگ افزار سازی ، محصولات مستهجن و ...) ممنوع می کند.

بانک مرکزی مغرب تاریخ آغاز به کار این بانک های حلال را در این کشور اعلام نکرد، اما به گفته محمد بوسعید وزیر اقتصاد و دارایی مغرب،‌ این کشور قراراست نخستین اوراق مالی اسلامی موسوم به صکوک را پیش از اواسط سال 2017 عرضه کند.

طلال محمد یاسین از مقامات طرح بانک مشارکتی در بانک اعتبارات کشاورزی مغرب گفت:« ما پس از اعطای مجوز، منتظر بخشنامه ها هستیم تا بتوانیم کار خود را شروع کنیم. این بخشنامه ها محصولات ،‌شرایط بازاریابی و مطابقت آنها را مشخص می کند. بانک مرکزی قرار است این بخشنامه ها را صادر کند.»

گروه های بانکی شریک با بانک های اسلامی کشورهای خلیج فارس ژوئن گذشته درخواست های مجوز را به بانک مرکزی مغرب ارائه کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°