همکاری پلیس ایران و آلمان در حوزه جرائم سازمان یافته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:44 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۲۲۰۳۳۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی پلیس جمهوری اسلامی ایران برای آغاز همکاری ها در زمینه تبادل اطلاعات و تجربیات در حوزه جرایم سازمان یافته از جمله مبارزه با تروریسم خبر داد.
همکاری پلیس ایران و آلمان در حوزه جرائم سازمان یافته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار اشتری در دیدار رئیس پلیس فدرال آلمان گفت: امروز بیشتر کشورهای دنیا درگیر پدیده شوم ترویسم هستند که ما حاضریم در زمینه مبارزه با آن تجربیات خود را انتقال دهیم.

فرمانده ناجا افزود: مبارزه با جرایم سایبری نیز امروز امنیت بسیاری از خانواده را به خطر انداخته است که در این زمینه نیز آماده همکاری با پلیس آلمان هستیم .
او همچنین از آمادگی ایران برای مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر، روانگردان ها و پیش سازهای شیمیایی که جوانان بسیاری از کشورها را در معرض خطر قرار داده است ، سخن گفت.
سردار اشتری همچنین با اشاره به افزایش قاچاق انسان در بسیاری از کشورها گفت: می توانیم با همکاری و هماهنگی بیشتر با این موارد مبارزه کنیم .
او افزود: پلیس دو کشور به عنوان حافظ امنیت مردم می توانند با هماهنگی بیشتر امنیت و آسایش را برای مردمان خود را به ارمغان بیاورند.
سردار اشتری همچنین درباره انتقال تجربیات پلیس ایران و آلمان گفت: می توانیم در این زمینه تفاهم نامه مشترکی را به تایید دو کشور برسانیم .
او پلیس جمهوری اسلامی ایران را پلیسی پیشرفته با مجاهدت های فراوان و نیروهای خدوم توصیف کرد و گفت: امروز پلیس ایران در برخورد با جرایم و کشف آن به حد مطلوب و وضع بسیار خوبی رسیده است .
سردار اشتری پیشنهاد کرد رئیس پلیس فدرال آلمان از بخش های مختلف پلیس ایران برای کسب تجربه و تبادل اطلاعات بازدید کند.
او درباره بازدید «ژنرال دیتر رومن» رئیس پلیس فدرال آلمان از مرزهای شرقی و جنوب شرقی کشورمان افزود: ما آمادگی داریم در زمینه مبارزه جدی با باندها و شبکه های تولید و توزیع مواد مخدر ارتباط بیشتری با پلیس آلمان داشته باشیم و این مهم را عملیاتی کنیم.
فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که با همه توان و تجهیزات در برابر باندهای تولید و توزیع مواد مخدر قاطعانه ایستاده است و سند آن هم شهدایی است که در این راه تقدیم کرده است.
او افزود: امروز این ادعا را داریم که بیشترین مبارزه و مقابله را با مواد مخدر داریم و که نفع و سود آن به سایر کشورهای دنیا نیز می رسد بطوری که پلیس ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر ایران یک تنه برای محافظت از جوانان کشورهای دنیا مبارزه می کند.
سردار اشتری گفت: بخشی از مواد مخدری که از افغانستان وارد ایران می شود ترانزیت است و شاید اگر مقابله ای با آن نکنیم مشکلی برای ما نداشته باشد اما پلیس ایران نمی گذارد مواد مخدر به سایر کشورها ترانزیت شود زیرا جوان های دیگر کشورها نیز برای ما ارزشمندند و ما در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
او افزود: در راستای امنیت بیشتر مرزها آمادگی داریم قدم های موثرتری برداریم و از ظرفیت های پلیس ایران و آلمان به نحو شایسته استفاده کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و همچنین استقرار افسر رابط پلیس در دو کشور ایران و آلمان را برای پیگیری همکاریهای مشترک به ویژه جرایم سازمان یافته و تبادل هیئت های پلیسی در سطوح مختلف به منظور گسترش دامنه ارتباط دو پلیس خواستار شد.
اعلام آمادگی پلیس آلمان برای همکاریهای امنیتی و پلیسی با ایران
رئیس پلیس فدرال آلمان هم برای همکاری های دو جانبه در حوزه امنیتی و پلیسی به ویژه در بخش مرزبانی و بهره گیری از تجارب پلیس جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرد.

ژنرال دیتر رومن که برای دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشورمان به تهران آمده است گفت: درها را باز کرده ایم برای همکاریهای دو جانبه با پلیس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به سنتها ، پیشنه تاریخی و دوستی دو کشوربه توسعه همکاری ها بحث حفاظت و امنیت مرزها همکاریها را توسعه دهیم .

او با اشاره به اینکه قبل از ورود به ایران از مرزهای شرقی و جنوب شرقی کشور و مرز مشترک ایران و افغانستان بازدید داشته است افزود: در این بازدید برداشت مثبتی از تلاشهای پلیس ایران در برقراری امنیت در مرزهای آن منطقه دارند بویژه در بخش مهاجرتهای غیر قانونی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مرز مشترک ایران و افغانستان از عملکرد پلیس جمهوری اسلامی ایران تجارب زیادی کسب کرده اند و متوجه شده ام نیروهای پلیس ایران در حراست از مرزها انگیزه بسیار زیادی دارند.
ژنرال دیتر رومن گفت: من دریافته ام که شما به نحو شایسته از شهدا و خانواده آنها تجلیل می کنید و وابستگان آنان را تنها نمی گذارید که البته همه کشورها احترام زیادی به جانباختگان راه وطن می گذارند و اما در ایران این توجه و تکریم بیشتر دیده می شود که امری بسیار پسندیده است .
رئیس پلیس فدرال آلمان گفت: من در این باورم که مبارزه پلیس ایران با ترانزیت مواد مخدر به کشورهای اروپایی موجب می شود که از بچه ها و جوانان داخل آلمان حفاظت شود به گونه ای که وقتی شما از عبور هر تُن تریاک، شیشه و مرفین به سوی مرزهای دیگر کشورها جلوگیری می کنید و این راهبرد مبارزه قاطعانه پلیس ایران است که موجب می شود از بچه ها و جوانان آلمانی با خدمات شایسته خود حفاظت کنید که من در این باره از شما کمال تشکر را دارم .
او با اشاره به نیروهای حرفه ای پلیس جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای شما صبر و حوصله زیادی دارند که این نیز بسیار مهم است .
رئیس پلیس فدرال آلمان در ابتدای سخنان خود با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی به نیابت از کشورش خطاب به سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی گفت: نخستین درخواست من این است که از جنابعالی برای سفر به آلمان و بازدید از بخشهای مختلف پلیس این کشور رسما دعوت کنم و همچنین پلیس آلمان آمادگی دارد در زمینه آموزش حفاظت از کشتی با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°