گفتگوی 18:30- پیشتازی رسانه ملی در بحث رسانه های نوین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:42 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۲۲۰۶۳۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۷
قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ با اشاره به پیشتازی صدا و سیما در استفاده از ظرفیتهای رسانه های نوین گفت: ایران صدا و رادیو نما از جمله رسانه های نوینی هستند که رسانه ملی به خوبی از این ظرفیتها بهره برده است.
گفتگوی 18:30/ پیشتازی رسانه ملی در بحث رسانه های نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مهندس محمد فهمی - قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ درباره سیزدهمین دوره «اجلاس سراسری فناوری رسانه» گفت: بحث همگرایی رسانه ها، موضوع روز رسانه های دنیا و از بسترهای مختلف برای انتقال مخاطب است.

مهندس فهمی درباره اهداف تدوین این اجلاس گفت: در این اجلاس سعی داریم رسانه های نوین را تدوین کنیم، در حال حاضر حوزه فنی ما در حال زیر ساختهای این فضای جدید رسانه ای است. در بعضی قسمتها مثل ایران صدا و رادیو نما، صدا و سیما این فضا را برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: در حاشیه این اجلاس نمایشگاه صنعت رسانه هم برگزار شده‌است.

قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ افزود: رسانه ملی گامهایی برای استفاده بیشترازظرفیت‌های فناوری‌های نوین رسانه‌ای برداشته‌ است.

مهندس فهمی گفت: فناوری نوین رسانه‌ای ظرفیت‌های دیگری هم برای رسانه ملی دارد و هدف رسانه ملی، بهره برداری بیشتر از این فرصت‌هاست. شعار این دوره از اجلاس فناوری رسانه «همگرایی رسانه‌ای با رسانه‌های ترکیبی» اعلام شده‌است. رسانه ملی برای افزایش همگرایی رسانه‌ای با دیگر رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های نوین گام‌هایی موثری برداشته‌است.

قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ گفت: رسانه تعاملی، یکی از گام‌های جدید رسانه ملی با استفاده از فناوری‌های نوین است.

وی گفت: سیزدهمین اجلاس در زمینه رادیو و تلویزیون به مدت دو روز آغاز شده و از دیگر موارد این اجلاس، نمایشگاه است. در این نمایشگاه تولیدات داخلی عرضه می شود و صدا و سیما همیشه حامی شرکتها و بازارهای داخلی بوده و رسانه های مشابه نیز از این بازار ها استفاده می کنند که حاصل سرمایه گذاری و حمایت سازمان هستند.

قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ گفت: در این اجلاس ما از ارگانها و نهادهای منطقه ای و بین المللی صاحب اثر دنیا دعوت کرده ایم مثل شرکت nhk ژاپن که امروز با آنها جلسه داشتیم و شرکت dvd و اتحادیه رادیو تلویزیون، اروپا و اقیانوسیه هم که در حوزه رسانه های نوین فعال بودند مهمان ما هستند، در بخش نمایشگاه هم شرکتها محصولاتشان را به سمت تکنولوژی روز می برند. محصولات شرکتها باید به سمت فناوری پیشرفته برود.

مهندس فهمی افزود: شناسایی طرحهای نوآورانه و قابلیتهای همکاران ما در این زمینه بسیار مورد اهمیت است و برای معرفی طرحهای جدید، فراخوان داده شده است، از بیش از 200 طرح ارسالی 30 طرح انتخاب شده است.

فهمی در ادامه گفت: بخش مهمی از طرحهای برگزیده نیازهای صداو سیما را پاسخگوست. در مراکز استانها نیز بخش قابل توجهی از بودجه صرف زیر ساختها می شود و در تولید و انتشار صدا و تصویر فعالیتهای خوبی انجام شده اما تا نقطه ایده ال فاصله زیادی مانده است.

قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ درخاتمه تاکید کرد: ما باید بتوانیم به یک رسانه مدرن تبدیل شویم، در بلند مدت شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهیم بود و به تکنولوژی روز دنیا نیز دست خواهیم یافت.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°