شکایت اوکراین از روسیه در دیوان لاهه به اتهام حمایت از تروریسم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۲۲۰۶۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۲
دیوان بین المللی دادگستری اعلام کرد: اوکراین به این دیوان شکایت و روسیه را به « حمایت از تروریسم » در شرق خاک خود متهم کرده است.
شکایت اوکراین از روسیه در دیوان لاهه به اتهام حمایت از تروریسم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل ازخبرگزاری فرانسه، اوکراین همچنین برای از بین بردن هواپیمای ام.اچ 17 و گلوله باران غیرنظامیان از روسیه درخواست غرامت کرده است.

دیوان بین المللی دادگستری در بیانیه ای اعلام کرد :« اوکراین محترمانه ازدیوان بین المللی دادگستری درخواست می کند با صدورحکمی اعلام کند فدراسیون روسیه با حمایت مالی از تروریسم به مسئولیت بین المللی خود عمل نکرده است.»

کیف « اقدامات تروریستی » را که «‌ متحدان » مسکو در اوکراین مرتکب شده اند محکوم کرده است.

پترو پوروشنکو رئیس جمهوراوکراین دربیانیه ای اعلام کرد: « روسیه باید بهای تجاوزخود را بپردازد.

فدراسیون روسیه از سه سال گذشته حقوق بین المللی را به شدت نقض کرده است. »

به اعتقاد اوکراین، روسیه « درسطوح خطرناکی دراموراوکراین دخالت کرده وبا تأمین مالی گروه های مسلح اصول کنوانسیون های بین المللی را درزمینه سرکوب تروریسم نقض کرده است. »

پوروشنکو به « اقدامات تروریستی که متحدان روسیه مرتکب شده اند اشاره کرد که از آن جمله می توان به حملات توپخانه ای ضد غیرنظامیان، گلوله باران ها و از بین بردن هواپیمای مالزی ایرلاینز که از آمستردام به کوالالامپورمی رفت اشاره کرد. »

اوکراین از قضات دیوان بین المللی دادگستری درخواست کرده است به ویژه در خصوص ساقط شدن این هواپیما، و تیراندازی به غیرنظامیان،‌ روسیه را به پرداخت غرامت محکوم و روسیه را از هرگونه انتقال پول، سلاح، خودرو، تجهیزات یا نیرو به گروه هایی که اقدامات تروریستی انجام می دهند منع کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °