قدردانی وزیر دادگستری از عملکرد صدا و سیما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:48 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۲۲۰۷۴۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
وزیر دادگستری گفت‌: تعزیرات باید بیش از پیش به مردم معرفی شود و صداوسیما در سال های اخیر به خوبی به گزارش تعزیرات بها داده است و تیم های متعدد خبری گوش به زنگ و همراه ماموران ما در صحنه آماده بوده اند.
قدردانی وزیر دادگستری از عملکرد صدا و سیما

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با اعلام اینکه گاه پرونده های بزرگ قضایی ما را از مشکلات کوچک در جامعه غافل می کند، افزود‌: ورود به بطن زندگی مردم، به مسائلی پر اهمیت در ذهن آن ها می رسیم که فارغ از موضوعات کلان و کلی مورد نظر ماست و مسائلی چون خورد و خوراک، کسب و کار و تامین نیازمندی ها برای مردم اهمیت بسیار دارد.
وی با اشاره به لزوم حذف پیچیدگی های دادرسی در زمان رسیدگی به پرونده های تخلف در فروش و تعزیرات، خاطرنشان کرد: باید سراغ مردم و جامعه برویم و منتظرنباشیم مردم گزارش تخلفات را به ما برسانند وبراین اساس تیم های گشت تعزیرات و پایگاه های خارج از اداره را راه اندازی کردیم.
پورمحمدی از برنامه ریزی ها به منظور تعبیه کیوسک های تعزیراتی در50 میدان و نقطه خرید و فروش در تهران خبر داد و گفت: این طرح کشوری است و کیوسک هایی در ورودی صحن های حرم مطهررضوی تعبیه خواهد شد. همچنین سازمان تعزیرات در مناطق شمالی کشوروگردشگاه ها درپیک زمان سفر مردم آماده باش صد درصدی دارد.
وزیردادگستری تصریح کرد:اگر امکانات ومنابع مالی تامین شود، تحولی عظیم دراقدامات سازمان تعزیرات ایجاد خواهد شد و تلاش داریم مردم به صورت الکترونیکی شکایات خود را طرح و پیگیری کنند.
پورمحمدی از شکل گیری پرونده های الکترونیکی تخلف فروشندگان در سازمان تعزیرات خبر داد و گفت: این موضوع نظارت بر بازار را تقویت می کند که بر اساس گزارش مردم و بازرسان اجرایی می شود؛ بر این اساس و طی سه سال گذشته، شمار پرونده ها تا 50 درصد کاهش و رسیدگی افزایش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه امور جامعه با جریمه و مجازات حل نمی شود، تصریح کرد: در این حوزه نیز پیشگیری بردرمان مقدم است و این مقوله را تقویت کرده ایم؛ همچنین رسیدگی به پرونده های قاچاق به سازمان تعزیرات واگذار شد و به جز قاچاق سلاح، مشروبات، مواد مخدر و قاچاق انسان، وظیفه مبارزه با قاچاق دیگر کالاها با سازمان تعزیرات است.
پورمحمدی با اشاره به معدوم کردن کالاهای قاچاق غیر مصرفی وغیرقابل بازگشت به مبدأ، گفت: ته لنجی ها، مرزنشینان، مناطق آزاد، بازارچه های مرز روزنه و رخنه بسیاری ایجاد کرده و حجم بالای آن از آسیب های عمده ورود قاچاق کالا به داخل کشور است.
وزیر دادگستری با بیان اینکه وضع موجود راضی کننده نیست، دستاورد سازمان تعزیرات را قابل دفاع، مثبت و قابل قبول دانست و یادآورشد: مبارزه با قاچاق طی این دو سال صرف زمان زیادی را طلبید و آئین نامه و لوایح این حوزه به تصویب رسید و زیر بار اجرا رفته است و علت کاهش قاچاق در حوزه های مختلف به دلیل اجرایی شدن این قانون و آئین نامه های ناظر بر آن است.
پورمحمدی با اشاره به فعالیت 300 قاضی جدید در آینده نزدیک گفت: ایجاد مرجعیت ملی قانون کنوانسیون ضد فساد از جمله مباحث اساسی در ذیل وزارت دادگستری است؛ نظام اداری و مالی کشور دارای اشکالات جدی است که مقررات، روابط و فرهنگ اداری، اقتصادی و داد و ستد را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی بروز و ظهور حقوق های نجومی را تنها گوشه ای از ضعف نظام اداری کشور خواند و افزود: موارد بسیاری به شکل مزمن در نظام اداری پدیدار است که قادر به حل آن نیستیم؛ سلامت نظام اداری و مالی در تمام دنیا اهمیت دارد، حتی در رقابت های انتخاباتی امریکا به طور جدی به فساد مالی و اداری پرداختند.
پورمحمدی افزود: در دوران تحریم ها ناچار به روی آوردن به اقدامات غیر متعارف و نا شناخته بودیم و نمی توانستیم زندگی مردم را مختل کنیم و ایجاد بسیاری از پرونده های فساد به دلیل شرایط تحمیلی تحریم ها بود و درپیِ آن سر و کله کلاه برداران و فاسدان اقتصادی پیدا شد.
وی با بیان اینکه بزنگاه ها، مسیرهای فسادآفرین و راه کارهای درمانی را شناسایی کرده ایم و جلوی فساد لجام گسیخته با اعداد و ارقام بزرگ را گرفته ایم، ادامه داد:هم اینک روی موضوعات بسترساز فساد تاکید داریم؛ این بحث بسیار وسیع و گسترده و دارای لایه و وجوه مختلف است و نمی توان نسبت به حل و فصل کامل آن ادعا کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°