"آمادگی برای رویداد غافلگیرکننده در سوریه"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:15 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۲۲۰۷۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۱
میشل آلیو ماری گفت : بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای یک رویداد غافلگیر کننده بزرگ که به زودی رخ خواهد داد آماده می شود و فقط تا چند روز دیگر هیچ یک از مناطق سوریه برای افراد مسلح امن نخواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، غرب نیز در نهایت به تغییر موازنه قدرت در سوریه به سود ارتش سوریه و به زیان شورشیان تلویحا اذعان کرد. وزیر دفاع سابق فرانسه با تأکید بر ناتوانی غرب در براندازی نظام سوریه گفت: سراسر سوریه تا چند روز دیگر برای افراد مسلح که با نظام این کشور در جنگند، ناامن خواهد شد.
پایگاه اینترنتی روزنامه المنار فلسطین دوشنبه با اعلام این خبر افزود: آلیو ماری در اظهارات جدیدی در بخش خبری شبکه تلویزیونی «فرانس 1» که منذر ماخوس از مخالفان سوری نیز حضورداشت، بر درستی دیدگاهش در قبال بحران سوریه تأکید کرد و گفت: غرب نمی تواند بشار اسد را از طریق نظامی سرنگون کند.
وی افزود سه محموله بزرگ سلاح فرستاده شده برای مخالفان به دست نظام سوریه افتاده است. آلیو ماری حتی تصریح کرد اسد برای گشودن جبهه جولان آماده می شود و این پیام به اسرائیل رسیده به همین سبب با شتاب از کاهش نیروهایش خبر داده است گویا اسرائیل می خواهد به اسد بگوید که برای گشودن جبهه با وی در جولان مایل نیست.
وزیر دفاع سابق فرانسه گفت: توانایی های ارتش سوریه رو به افزایش است و به همین سبب نیز ناتو آشکارا اعلام کرده است برای مداخله در سوریه هیچ تمایلی ندارد.
وی گفت اسد تحرکات در شمال را آغاز کرده و این موضوع برای اسد به مثابه پایان ماجراست و عرصه به روی افراد مسلح در حال تنگ شدن است .
وی افزود بسیاری این اشتباه را می کنند و می گویند اسد در تلاش است برای خودش منطقه ای را از سوریه جدا کند و به همراه هوادارانش در مناطق ساحلی سوریه زندگی کند اما اسد برای بازپس گیری سراسر سوریه تلاش می کند و مخالفان نیز این موضوع را احساس می کنند.
در عین حال در گزارش دیگری پایگاه اینترنتی روزنامه المنار فلسطین به نقل از یک دیپلمات بلند پایه آمریکایی (هفته گذشته) در دیدار با شماری از مخالفان سوری نوشت: به اعتقاد «واشنگتن» مسلح کردن مخالفان سوری با «سلاح‌های برتر» می‌تواند موازنه قدرت را تغییر دهد.
دیپلمات بلند پایه آمریکایی یاد شده همچنین نقش حزب الله لبنان را در پیروزی‌های ارتش سوریه پیش کشید و گفت راهبرد آمریکا هم اکنون تغییر کرده و هدفش در پی نبرد القصیر در استان حمص و پیشروی ارتش سوریه با حمایت جنگجویان حزب الله لبنان در شهر حمص و ریف دمشق، تضعیف حزب الله لبنان در سوریه و لبنان و جهان است.
برخی منابع فرانسوی گفتند عربستان دولت آمریکا را به شدت تحت فشار گذاشته است تا گزینه نظامی را علیه سوریه تشدید و مخالفان را مسلح کند.
عربستان قول داده است همه هزینه های قراردادهای تسلیحاتی را که واشنگتن با گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه به رهبری سلیم ادریس منعقد می کند بپردازد. به نظر می رسد واشنگتن به ریاض نهایتا تا پایان تابستان کنونی مهلت داده است در شهر حلب به موفقیتهایی دست پیدا کند.
منابع مخالفان گفتند: آمریکا تصمیم گرفته است در مرحله کنونی از سه محور به حزب الله لبنان فشار بیاورد.
1- محور داخلی و با چشم پوشی از حمله با مواد منفجره به مناطق حامی حزب الله و ایجاد حوادث امنیتی و تشدید تبلیغات طائفه گرایانه جریانهای سلفی ، جریان المستقبل و جماعت اسلامی.
2- محور منطقه ای با دو جنبه نظامی و سیاسی. جنبه نظامی آن است که آمریکا تلاش می کند مخالفان را تقویت کند و جلوی پیشروی ارتش سوریه و حزب الله را در شمال بگیرد و در جنبه سیاسی نیز به اخراج شیعیان از کشورهای عرب خلیج فارس تهدید می کند علاوه بر اینکه حزب الله را از نظر رسانه ای تعقیب می کند .
3- محور سوم نیز بین المللی است و واشنگتن هم اکنون به قراردادن نام حزب الله در فهرست اروپایی تروریسم متمرکز شده است تا در مرحله بعدی حزب الله در اروپا تحت تعقیب قرار گیرد.
کنفرانس جهانی یهود به سران اروپا نامه داده است که حزب الله را در نشست بیست و دوم ماه کنونی در فهرست تروریسم اروپایی تروریسم قرار دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۹°