بخشودگی جرایم زیر 100 میلیون تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:42 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۲۲۱۴۵۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
سخنگوی دولت از صدور مجوز به بانک های عامل برای بخشودگی جرایم کسانی که تسهیلات زیر 100 میلیون تومان دریافت کرده اند، خبر داد و گفت : دولت هم موظف شد تا سقف 10 هزار میلیارد تومان بخشودگی سود این تسهیلات را متقبل شود.
بخشودگی جرایم زیر 100 میلیون تومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدباقر نوبخت در نشست خبری، ضمن تشریح اصلاح نظام بانکی گفت: خوشبختانه آیین نامه اجرایی این گزارش در هیئت وزیران تصویب شد و با تصویب آیین نامه اجرایی تبصره 25 اصلاحیه قانون بودجه امسال، 45 هزار میلیارد تومان برای تادیه بدهی دولت به نظام بانکی و افزایش سرمایه شش بانک دولتی از سوی دولت فراهم شد.
وی تصریح کرد: با این 45 هزار میلیارد تومان، قطعاً صورت های مالی بانک های دولتی اصلاح خواهد شد و قدرت تسهیلات دهی بانکها هم افزایش پیدا می کند.
نوبخت ادامه داد: در این آیین نامه اجرایی بانک های عامل اجازه پیدا کردند تا به بخشودگی جرایم کسانی که تسهیلات زیر 100 میلیون تومان دریافت کرده اند، اقدام کنند و دولت هم موظف شد تا سقف 10 هزار میلیارد تومان بخشودگی سود این تسهیلات را متقبل شود.
وی تأکید کرد: بنابراین کسانی که زیر 100 میلیون تومان وام گرفته اند و الآن قادر به پرداخت آن نیستند هم از سوی بانکها به آنها جرایمی تعلق گرفت و هم باید سود آن را بدهند بنابراین دولت برای اینکه به این افراد کمک کند که عمدتاً هم کشاورزان هستند ، مقرر شد اگر افراد اصل تسهیلات را به بانکها بپردازند، بانکها جریمه آن را ببخشند و سود آن را نیز دولت پرداخت می کند.
سخنگوی دولت افزود: اعتباری که برای پرداخت سود این تسهیلات در نظر گرفته شده، 10 هزار میلیارد تومان است که از سوی دولت پرداخت خواهد شد.
نوبخت گفت: بدین ترتیب کمکی به تادیه بدهی های افراد به بانکها می شود، ضمن اینکه با 45 هزار میلیارد تومان، دولت بدهی های خود را به بانکها پرداخت می کند و سود سرمایه بانکهای دولتی را هم افزایش می دهد.
وی افزود: این موضوع مربوط به قانون بودجه 95 است و تا پایان سال انجام خواهد شد، بنابراین این اقدام دولت هم صورت مالی بانکها را اصلاح می کند و هم قدرت تسهیلات دهی بانکها را بالا می برد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۴°