بودجه شهرداری تهران به تصویب رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:41 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۲۲۱۴۹۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰
اعضای شورای اسلامی شهر تهران سقف بودجه 96 شهرداری تهران را با رقمی معادل 17 هزار و 900 میلیارد تومان به تصویب رساندند، این در شرایطی است که بودجه پیشنهادی شهرداری 18 هزار و چهارصد و هشتاد و نه هزار تومان بود.
بودجه شهرداری تهران به تصویب رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در سیصد و بیست و سومین جلسه شورا در بررسی بخش درآمدها و منابع لایحه بودجه سال 96 شهرداری گفت: روز گذشته جلسه تلفیق بودجه با حضور اکثر اعضا برگزار شد و کمیسیون به این نتیجه رسید که بودجه سال آینده شهرداری تهران 17 هزار و 900 میلیارد تومان باشد که نسبت به بودجه 95، 20 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی در تشریح برخی ردیف های منابع درآمدی لایحه بودجه گفت: یکی از محل‌های درآمدی شهرداری عوارض و مالیات بر ارزش افزوده است. توقع داشتیم به 1200 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده عملیاتی شود ولی در 8 ماه فقط 2 هزار و 500 میلیارد تومان عملیاتی شده است.

دبیر افزود: دولت و مجلس سهم 1400 میلیارد تومانی شهر تهران را ندادند و پیش‌بینی ما این بود که اگر دولت و مجلس همکاری کنند بیش از 4 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشیم ولی چون همراهی نمی‌کنند، این بودجه عملیاتی نمی‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا افزود: از محل درآمد عوارض ساختمانی در کمیسیون تلفیق 260 میلیارد تومان به صورت زیربنایی محقق شده است اما این بار دیوان عدالت اداری درآمد پایدار ما را از این محل برداشته است و 27 میلیارد از این محل از دست داده‌ایم.

وی افزود: یکی دیگر از ردیف های درآمدی بخش فروش طرح ترافیک است که با افزایش 10 تا 15 درصدی نرخ ترح ترافیک نیز 400 میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت.

عضو شورا یادآور شد: در حوزه درآمدهای سوخت نیز متأسفانه دولت و مجلس این ردیف درآمدی را کم کردند و 250 میلیارد تومان در سال 95 از این محل درنظر گرفته‌اند که در 8 ماه 140 میلیارد تومان آن محقق شده است و امسال در این حوزه برای سال آینده 150 میلیارد تومان بیشتر ندیده‌ایم.

دبیر در مورد ردیف وام‌های دریافتی نیز گفت: پیشنهاد شهرداری برای سال 96، هزار میلیارد تومان بود اما با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که شهرداری در سال 95 اقدامات خوبی انجام داده و بر همین اساس سقف وام را به 1200 میلیارد تومان افزایش دادیم.

وی همچنین در مورد ردیف وصول مطالبات افزود: تا تاریخ 2 بهمن 95، 38 هزار و 587 فقره چک برگشتی مردم در اختیار شهرداری و چک‌هایی که سررسید آنها سال 96 است، 7891 فقره است که چیزی حدود 1300 تا 1400 میلیارد تومان می‌شود که باید شهرداری برای وصول آنها اقداماتی انجام دهد که بر همین اساس در بودجه 96 وصول 900 میلیارد تومانی مطالبات در نظر گرفته شده است و باید بگویم که برای اولین بار در سال 95 همه اموال شهرداری لیست شده و لیست تمام اموال را دانه به دانه بررسی می‌کنیم تا روند فروش آنها مشخص شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بودجه سال 96 به مانند 95 به دلیل رکودها انقباضی بسته شده است گفت: سهم نقد بودجه سال 96، 65.4 درصد است و سهم غیر نقد 34.6 درصد است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۱°