پیکر آخرین آتش نشان شهید پیدا شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:19 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۲۲۱۸۰۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
با پیدا شدن پیکر پنج آتش نشان دیگر از آوار پلاسکو، تعداد شهدای این حادثه دردناک به ۱6 نفر رسید.
پیکر آخرین آتش نشان شهید پیدا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عملیات جستجو و آواربرداری ساختمان فروریخته پلاسکو در مرکز تهران، هشتمین روز خود را نیز سپری کرد و به آخرین مراحل رسید.

ساعت 21 و 49 دقیقه امروز پنجشنبه 7 بهمن ماه 1395 درست یک هفته پس از وقوع حادثه دهشتناک آتش سوزی و ریزش ساختمان کهنسال پلاسکو، آخرین پیکر از جمع آتش نشانان جان باخته در این فاجعه از زیر آوار خارج شد و شمار شهدا (با احتساب شهید بهنام میرزاخانی که به علت شدت جراحات در بیمارستان جان باخت) به 16 نفر رسید.

سیدجلال ملکی

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی با تائید خبر پیدا شدن آخرین پیکر از آتش نشانان شهید در حادثه پلاسکو تصریح کرد: جستجو و آواربرداری ادامه خواهد داشت.

ملکی افزود: با همان جدیت و احتیاط عملیات جستجو را ادامه می دهیم چراکه چند نفر از شهروندان نیز احتمالا زیر آوارند و عملیات تا پاکسازی کامل محل و رفع هرگونه مورد احتمالی و پیش بینی نشده ادامه می یابد.

شهریاری معاون دادستان در محل حادثه پلاسکو

شهریاری، معاون دادستان تهران نیز که در محل آواربرداری حضور داشت تصریح کرد: روند شناسایی پیکرهای منتقل شده به پزشکی قانونی در حال انجام است و با نمونه های اخذ شده از بستگان آنها مطابقت داده می شود.

معاون دادستان تصریح کرد: متاسفانه به دلیل شدت زیاد تخریب و حرارت بالا برخی از پیکرها آسیب دیده اند که با ادامه آواربرداری در صورتی که قطعات برخی از پیکرهای آسیب دیده جان باختگان پیدا شود با همین آزمایش های دی.ان.ای شناسایی خواهد شد.

جستجوی پیکرها در حادثه پلاسکو


به گفته سردار قادر کریمی جانشین رئیس پلیس تهران، تاکنون 10 مورد اعلام مفقودی در پلیس آگاهی ثبت شده است که اغلب آنها مربوط به کسبه یا کارکنان پلاسکو است.

کریمی افزود: امروز (پنجشنبه) یکی دیگر از خانواده ها اقدام به ثبت شکایت مفقودی کرد.

جانشین رئیس پلیس تهران گفت: تاکنون پیکر 4 شهروند از زیر آوار خارج شده و به این ترتیب هنوز 6 نفر دیگر مفقودند.

کریمی اضافه کرد: روند شناسایی صاحبان اسناد و گاو صندوق های خارج شده از آ<ار در پلیس آگاهی در حال انجام است.


همچنین قادی پاشا، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران، اعلام کرد: از 4 شهروندی که پیکر آنها به پزشکی قانونی منتقل شده بود، سه نفر شناسایی و امروز به خانواده های آنها تحویل داده شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران افزود: رای تعیین هویت قطعی پیکرهای حادثۀ پلاسکو به یک تا چهار روز زمان نیاز است.

حرارت زیر آوار

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی، تا عصر پنجشنبه، 1386 سرویس کامیون در مجموع 18 هزار تن آوار را از محدوده ساختمان پلاسکو خارج کرده اند.

وی با بیان بحرانی بودن وضعیت آوار در بخش شمال غربی ساختمان پلاسکو گفت: حرارت باقی مانده در زیرآوار به قدری بالا بود که فلزات و قطعات سنگی و سیمانی گداخته بودند.

آوار گداخته

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°